FUNDUSZEeuropejskie

 

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Wsparcie ponadregionalnej infrastruktury ochrony zdrowia – Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie”. Umowa o dofinansowanie projektu z Ministerstwem Zdrowia została zawarta dnia 24.03.2022 r.

 


Logo NOWE MAŁE Z TŁEM

 

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie
ul. Jaczewskiego 8, 20 - 954 Lublin
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.
„Wsparcie ponadregionalnej infrastruktury ochrony zdrowia –
Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie”
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020
Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia
Działanie 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych

 

Celem głównym projektu jest poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w zakresie leczenia chorób układu krążenia oraz chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego.

 

Cele szczegółowe:
• zwiększenie dostępności do usług wysokospecjalistycznych dla pacjentów z makroregionu wschodniej Polski,
• podniesienie jakości świadczonych usług medycznych,
• zwiększenie dostępu do świadczeń medycznych,
• poprawę dostępności do wysokospecjalistycznych procedur medycznych,
• skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia,
• podniesienie standardów leczenia,
• podniesienie poziomu obsługi pacjentów,
• poprawę stanu infrastruktury technicznej,
• maksymalizacja procedur kardiologicznych (w tym ostrych zespołów wieńcowych),
• zmniejszenie kosztów leczenia szpitalnego oraz zwiększenie ilości świadczeń w ramach AOS,
• skrócenie czasu hospitalizacji (procedury małoinwazyjne, CABG - hybrydowe),
• zwiększenie efektywności posiadanych zasobów,
• podniesienie prestiżu szpitala.

 

Projekt swoim zakresem obejmuje zakup sprzętu medycznego i wyposażenia oraz związane z posadowieniem sprzętu prace adaptacyjne na potrzeby oddziałów szpitalnych SPSK Nr 4 w Lublinie, które pełnią strategiczną rolę w zabezpieczeniu wysokospecjalistycznych procedur medycznych oraz realizują unikatowe świadczenia zdrowotne w skali całego kraju w dziedzinach chorób, które stanowią najistotniejsze problemy zdrowotne osób dorosłych:
1) Klinicznego Oddziału Kardiologii Inwazyjnej
2) Oddziału Chirurgii Naczyniowej
3) Klinicznego Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej.

 

Głównym efektem realizacji projektu będzie zwiększenie dostępności do nowoczesnych metod leczenia poprzez:

  • wymianę wyeksploatowanego 13 letniego aparatu angiograficznego w Pracowni Hemodynamiki Klinicznego Oddziału Kardiologii Inwazyjnej wraz z doposażeniem oddziału w aparat do badania echokardiograficznego serca, pompy infuzyjne, kardiowerter-defibrylator stacjonarny, aparat EKG, aparat do kontrapulsacji wewnątrzaortalnej, drukarkę 3D i sprzęt komputerowy.
  • wymianę wyeksploatowanego 13 letniego dwupłaszczyznowego aparatu neuroangiograficznego w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii - na potrzeby Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Klinicznego Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej
  • zakup oprogramowania i oprzyrządowania dla Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii na potrzeby rezonansu serca pozwalające na rozszerzoną diagnostykę serca.

 

Całkowity koszt realizacji Projektu: 13 968 886,54 PLN
Wkład Funduszy Europejskich ze środków EFRR: 7 588 800,00 PLN

 

Informacje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zgodnie z postanowieniami § 4 ust. 17 Umowy o dofinansowanie projektu w ramach Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych tj. opracowanego i udostępnionego przez Instytucję Zarządzającą narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności sygnalizację potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych można zgłaszać za pośrednictwem:

a. specjalnego, udostępnionego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej adresu e-mail: nadużTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
lub
b. elektronicznego system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej - formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

 

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych w projektach realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 – stanowiąca realizację obowiązku informacyjnego. PDF do pobrania.

 

Informacja o dofinansowaniu ze środków budżetu państwa