Flaga Polski i godło z orłem w koronie

Dnia 31.10. 2023 r. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zawarł z Ministrem Zdrowia umowę nr FM-STI.01.REHABILITACJA.ROBOTY.W-23292/23/53/34 na udzielenie w 2023 r. dotacji celowej na realizację zadania polegającego na wsparciu rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji.

W ramach zadania pn. „Nowoczesna rehabilitacja w SPSK Nr 4 w Lublinie” szpital zakupił:

1. Mobilne roboty rehabilitacyjne kończyn dolnych – 3 szt.
  2. Stacjonarne roboty rehabilitacyjne kończyn dolnych – 1 szt.
  3. Mobilne roboty rehabilitacyjne górnych partii ciała – 1 szt.

Urządzenia robotyczne są niezbędnym narzędziem w pracy z pacjentem po ciężkich urazach Ośrodkowego Układu Nerwowego  oraz narządu ruchu  (udar mózgu, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, uraz kręgosłupa, uraz czaszkowo- mózgowy). Zakupione w ramach zadania roboty rehabilitacyjne umożliwiają przywrócenie utraconej funkcji chodu oraz pozwalają na zintensyfikowanie terapii. Ponadto wspomagają pracę terapeuty, umożliwiają na dłuższy czas terapii, co ma istotny wpływ na proces zdrowienia pacjenta.

Całkowita wartość zadania: 998 402,16 zł.

Dofinansowanie z Funduszu Medycznego, Subfunduszu Terapeutyczno – Innowacyjnego: 928 800,48 zł.

Grafika tablicy informacyjnej, na której znajduje się: znak graficzny flaga Polski wraz z godłem Polski, informacja z jakiego funduszu dofinansowano zadanie o treści: Dofinansowano ze środków Funduszu Medycznego, Subfunduszu terapeutyczno – Innowacyjnego; nazwa zadania o treści: Nowoczesna rehabilitacja w SPSK Nr 4 w Lublinie; informacja o wartości dofinansowania i całkowitej wartości zadania o treści: Dofinansowanie dziewięćset dwadzieścia osiem tysięcy osiemset złotych, czterdzieści osiem groszy. Całkowita wartość dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem tysięcy czterysta dwa złote, szesnaście groszy; data podpisania umowy – październik 2023.