18 października, w dniu św. Łukasza, patrona lekarzy i całej służby zdrowia, pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie: Dyrektor Naczelny dr n. med. Radosław Starownik, Specjalistka Klinicznego Oddział Gastroenterologii dr hab. Beata Kasztelan-Szczerbińska i Kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej dr hab. n. med. Andrzej Wolski.

 

medale wojewody5MAŁE (Fot. Alina Pospischil)

 

Aktu dekoracji wyróżnieniami będącymi wyrazem uznania, szacunku i wdzięczności za postawę i osiągnięcia dokonali wojewoda lubelski Lech Sprawka i rektor Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska.

- Składam serdeczne podziękowanie dla każdego z osobna. Niewątpliwie byliście wsparciem w obliczu kryzysu, który sprawia, że musimy niejednokrotnie podejmować niestandardowe działania. Dziękuję Uniwersytetowi Medycznemu i wszystkim szpitalom, dla których Uniwersytet jest podmiotem tworzącym. Ta uroczystość jest miernikiem tej wdzięczności – mówił wojewoda Lech Sprawka.

Medal za Długoletnią Służbę ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Postanowieniami Prezydenta RP, Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali dr hab. Beata Kasztelan-Szczerbińska, specjalistka Klinicznego Oddział Gastroenterologii oraz dr hab. n. med. Andrzej Wolski kierujący Oddziałem Chirurgii Naczyniowej SPSK Nr 4. Tego typu wyróżnienie jest nadawane na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ustawy o orderach i odznaczeniach.

 

medale wojewody1MAŁE

medale wojewody2MAŁE

(Fot. Alina Pospischil)

 

Za czynne zaangażowanie w walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego, świadectwo odpowiedzialności za zdrowie i życie drugiego człowieka, skuteczność i profesjonalizm podejmowanych działań, stałą gotowość do współpracy z różnymi podmiotami oraz życzliwe wsparcie inicjatyw inicjatyw i przedsięwzięć realizowanych na rzecz mieszkańców regionu przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Dyrektor Naczelny SPSK Nr 4 dr n. med. Radosław Starownik został uhonorowany Dyplomem Wojewódy Lubelskiego.

Prócz Dyrektora Naczelnego SPSK Nr 4 dyplom otrzymali: pełnomocnik ds. badań klinicznych z II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dr Marek Majewski, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Mirosław Czuczwar i kierownik Katedry i Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Kamil Torres.

- Jestem niezmiernie wdzięczny dyrektorowi Radosławowi Starownikowi i dyrektorowi Markowi Majewskiemu, który wspólnie z dyrektor Beatą Gawelską dowodził pracami przygotowania i funkcjonowania szpitala tymczasowego. Było to wielkie osiągnięcie. Dziękuję też profesorom Mirosławowi Czuczwarowi i Kamilowi Torresowi. Wkład Uniwersytetu i szpitali m.in. w akcję szczepień był przeogromny. Za to składam serdeczne podziękowania – podkreślał wojewoda lubelski.

 

medale wojewody3MAŁE

medale wojewody4MAŁE

(Fot. Alina Pospischil)

 

Wręczając Dyplomy Uznania Wojewody Lubelskiego Lech Sprawka podziękował za czynne zaangażowanie w walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego, świadectwo odpowiedzialności za zdrowie i życie drugiego człowieka, skuteczność i profesjonalizm podejmowanych działań, stałą gotowość do współpracy z różnymi podmiotami i wsparcie inicjatyw i przedsięwzięć, realizowanych na rzecz mieszkańców regionu przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.

 

 

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki