Zapraszamy na konferencję naukowo-szkoleniowa z sesją studencką "Sarkopenia – niedoceniany problem", którą organizuje zespół Kliniki i Katedry Ortopedii i Rehabilitacji SPSK Nr 4 UM w Lublinie.

Konferencja odbędzie się w piątek 8 lipca w restauracji „Przystań” przy ul. Kunickiego 143 w Lublinie. Wstęp jest bezpłatny.

Wielce Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Mając na uwadze duży postęp wiedzy oraz nowe możliwości leczenia informujemy, że Katedra i Klinika Rehabilitacji i Ortopedii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z udziałem Katedry i Zakładu Fizjoterapii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podjęły się organizacji Konferencji naukowo-szkoleniowej z sesją studencką: Sarkopenia – niedoceniany problem w dniu 8 lipca 2022 r.
Autorzy prezentacji podzielą się aktualną wiedzą oraz przekażą uczestnikom możliwości praktycznego jej zastosowania.

Sympozjum jest kierowane do szerokiego grona odbiorców, którego wiedza na temat postępowania w chorobach mięśni jest bliska.
Wstęp na konferencję jest nieodpłatny.

Zapraszamy serdecznie,

Przewodnicząca Komitetu Naukowego
dr n. med. Karolina Turżańska

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
dr n. med. Joanna Niezbecka - Zając

Organizatorem konferencji jest Katedra i Klinika Rehabilitacji i Ortopedii SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Program naukowy

Piątek, 8 lipca 2022 r.

Restauracja „Przystań”, ul. Kunickiego 143, Lublin

Otwarcie konferencji i wystąpienia zaproszonych gości
Przewodniczą: Tomasz Blicharski

1. Wsparcie żywieniowe w rehabilitacji. Katarzyna Zadka (15 min.)
  2. Profilaktyka i diagnostyka osteoporozy w ramach realizacji programu Zdrowe kości do starości – pogram profilaktyki i leczenia osteoporozy w Makroregionie Wschodnim – dobre praktyki. Małgorzata Czarnecka (10 min.)
  3. Monover – żelazo dożylne. Paulina Kapica, Paweł Simon (15 min.)

Sesja: Sarkopenia – niedoceniany problem
Przewodniczący: Małgorzata Drelich, Karolina Turżańska, Alicja Wójcik-Załuska

1. Problem sarkopenii. Adam Marciniak, Adrian Możdżeń, Juliana Woszczyło, Jakub Kosiński, Jagoda Gniecka (10 min.)
  2. Fizjoterapia w sarkopenii. Alicja Wójcik – Załuska, Krzysztof Sokołowski (10 min.)
  3. Metody oceny sprawności i wydolności fizycznej u osób z sarkopenią. Magdalena Sobiech, Karolina Turżańska (10 min.)
  4. Postępowanie żywieniowe u ludzi starszych i zaburzeniami połykania.
  5. Joanna Niezbecka – Zając, Agnieszka Posturzyńska, Karolina Turżańska (10 min.)
  6. Suplementacja w sarkopenii. Małgorzata Drelich, Agnieszka Posturzyńska (10 min.)

W trakcie konferencji odbędzie się satelitarna sesja studencka

Podsumowanie konferencji i dyskusja
Przewodniczy: Tomasz Blicharski