Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzymał podziękowania za zorganizowanie pomocy humanitarnej dla jego partnerskiego szpitala w Równem w Ukrainie.

równe

(Fot. Centralny Szpital Miejski w Równem)

Treść listu, jaki dotarł do SPSK Nr 4:

Departament Zdrowia

Komitet Wykonawczy Miasta Równe

Komunalne Niekomercyjne Przedsiębiorstwo

"CENTRALNY SZPITAL MIEJSKI "

Miasto Równe 33018 Równe,

ul. Mykoła Karnauchowa 25a

tel. (0362) 63-79-41

fax (0362) 64-40-87

07.03.2022r.

Drodzy przyjaciele!

Personel Centralnego Szpitala Miejskiego w Równem (Ukraina) kierowany przez dyrektora Dr Jewgienija Kucheruka, serdecznie dziękuje za udzieloną pomoc humanitarną, która jest dla nas w tej chwili niezwykle ważna i cenna.

Ukraina ucierpiała z powodu brutalnej napaści rosyjskich najeźdźców: rakiety i bomby spadają na dzielnice miast i miasteczek, ludzie cierpią, ludzie umierają. Na terenach, na których rosyjscy okupanci nieustannie toczą zaciekłe walki i prowadzą całodobowy ostrzał, ludność cywilna jest na skraju przetrwania. Ludziom, którzy czekają na ewakuację brakuje niezbędnych środków. Poza tym nasze wojska walczące na pierwszym froncie również potrzebują wsparcia, bo to one powstrzymują terror walcząc w krwawych i zaciętych bitwach, chroniąc całą Europę. Regiony, w których sytuacja jest lepsza, usilnie starają się zapewnić potrzebującym miejscom to, co tylko mogą. Jednak brakuje leków, środków medycznych i podstawowych artykułów pierwszej potrzeby. Dlatego nasz szpital zbiera i dostarcza całą otrzymaną pomoc humanitarną regionom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji, sytuacji zagrażającej życiu. Dlatego Wasz wkład jest nieoceniony, Wasza pomoc ratuje tysiące istnień ludzkich. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i zrozumienie, najwyższy przejaw człowieczeństwa wobec bliźniego, za dobre uczynki i szlachetne serca!

Ten trudny czas testuje siłę państwa, rządów, ekonomii, możliwości fizycznych i moralności.

Partnerstwo, zaufanie, humanizm – są szczególnie cenione.

Pokój i dobrobyt dla wszystkich !!

Główny Lekarz

Eugeniusz KUCHERUK

Link do oryginalnej wersji językowej listu

Więcej informacji o pomocy dla Centralnego Szpitala Miejskiego w Równem znajdą Państwo pod tym linikiem.