Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został uhonorowany przez redakcję Wprost nagrodą Omnia Pro Infirmis 2024: Wszystko dla Chorych. Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali Wizjonerzy Zdrowia Wprost, która miała miejsce 25 marca w Warszawie.

Jak informują organizatorzy konkursu, Wizjonerzy Zdrowia Wprost to "nagrody dla ludzi potrafiących patrzeć w przyszłość, zmieniających polską, a często też światową medycynę, a przede wszystkim zmieniających rzeczywistość pacjentów".

– Nagrody, które redakcja Wprost przyznaje już kolejny rok, to okazja do wyróżnienia osób, które mają odwagę nie tylko reagować na bieżące problemy, ale przede wszystkim patrzeć w przyszłość, zmieniających rzeczywistość – mówiła otwierając galę Katarzyna Gintrowska, prezes PMPG Polskie Media, cytowana przez redakcję Wprost.

Prof. Konrad Rejdak odbiera nagrodę Omnia Pro Infirmis Wszystko dla Chorych

Prof. Konrad Rejdak odbiera nagrodę Omnia Pro Infirmis: Wszystko dla Chorych (Fot. Wprost)

Nagroda Omnia Pro Infirmis 2024: Wszystko dla Chorych jest przyznawana lekarzom społecznikom oraz wyjątkowym lekarzom, którzy w szczególny sposób są oddani pacjentom. Wśród tegorocznych laureatów nagrody znalazł się przedstawiciel Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak.

- Jest cenionym na świecie naukowcem, prowadzi wiele innowacyjnych badań, których celem jest m.in. wczesne zdiagnozowanie choroby Alzheimera. Wraz z swoim zespołem stworzył model robota asystującego dla pacjentów z otępieniem. Poszukuje terapii w rzadkich chorobach neurologicznych, na które nie ma jeszcze leczenia. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. „To taki lekarz, którego każdy pacjent potrzebuje. „Uratował mi życie. Widać, że robi to, co lubi” – mówią pacjenci - można przeczytać w uzasadnieniu przyznania nagrody prof. Konradowi Rejdakowi.

Profesor Konrad Rejdak jest specjalistą neurologiem, kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i członkiem Rady Uczelni lUniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kieruje Klinicznym Oddziałem Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz członkiem Panelu Naukowego Europejskiej Akademii Neurologii. Prof. Konrad Rejdak pełni również funkcję zastępcy sekretarza generalnego International Danube Symposium for Neurological Sciences. To konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego. Prof. Konrad Rejdak należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych - m.in.: European Academy of Neurology, American Academy of Neurology i International League Against Epilepsy. Wśród prowadzonych przez specjalistę badań klinicznych znajduje się badanie nad nową metodą leczenia miastenii rzekomoporaźnej.

Prof. Konrad Rejdak odbiera nagrodę Omnia Pro Infirmis Wszystko dla Chorych 2

Poseł Prof. Alicja Chybicka, prof. Małgorzata Myśliwiec i prof. Konrad Rejdak z Nagrodami Specjalnymi: Omnia Pro Infirmis: Wszystko dla Chorych (Fot. Wprost)

Gala rozdania nagród Wizjonerzy Zdrowia 2024 była podsumowaniem całodniowej konferencji „Wizjonerzy Zdrowia Wprost. Reformatorzy 2024”, podczas której eksperci, lekarze, pacjenci mówili o rekomendacjach, wyzwaniach i priorytetach na najbliższy czas.

Więcej informacji na stronie internetowej magazynu Wprost.