Już po raz 21. "Puls Medycyny" ogłosił wyniki prestiżowego rankingu Lista Stu. Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie są specjaliści z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie – prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, który znalazł się na 27. miejscu jest specjalistą neurologiem. Jest kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i członkiem Rady Uczelni lUniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kieruje Klinicznym Oddziałem Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz członkiem Panelu Naukowego Europejskiej Akademii Neurologii. Prof. Konrad Rejdak pełni również  funkcję zastępcy sekretarza generalnego International Danube Symposium for Neurological Sciences. To konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego. Prof. Konrad Rejdak należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych - m.in.: European Academy of Neurology, American Academy of Neurology i International League Against Epilepsy.

Prof. dr hab. Konrad Rejdak kierownik Kliniki Neurologii SPSK Nr 4

Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak (fot. Fot. Maciej Rukasz)

Na 33. miejscu Listy Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie jest prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos – specjalista chorób wewnętrznych i hematologii. Jest prorektorem ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownikiem Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i lekarzem kierującym Oddziałem Wieloprofilowym Zachowawczym SPSK Nr 4 w Lublinie. Pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

prof.Krzysztof Giannopoulos

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos (fot. Łukasz Głaczkowski)

Na Liście Stu znaleźli się także inni specjaliści z Lublina - prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak i prof. dr hab. n. biol. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Ranking Lista Stu organizowany przez "Puls Medycyny”, powstaje we współpracy z jurorami zaproszonymi przez redakcję. Skład kapituły zmienia się każdego roku. Jak podaje organizator, w obecnym plebiscycie, w obu kategoriach, kandydatów oceniało 45 ekspertów. Każdy juror otrzymał proponowaną przez redakcję listę kandydatów, ale przed opracowaniem ostatecznego zestawienia mógł zgłosić inne osoby, które jego zdaniem, są godne wymienienia w tym gronie.

Za najbardziej wpływową osobę w polskiej medycynie w 2023 roku jury uznało prof. Macieja Banacha. Osobą mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce, już po raz trzeci okazał się wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.