Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie uruchomił dodatkowe powiadomienia SMS dla pacjentów Poradni Specjalistycznych i Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). W związku z tym pacjenci zarejestrowani na wizytę u lekarza specjalisty czy lekarza rodzinnego, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień SMS, będą dostawać już nie tylko informację o zaplanowanej wizycie, ale i przypomnienie na 3 dni przed terminem konsultacji. System działa od 22 lutego 2024 roku.

Z danych wynika, że w Poradniach Specjalistycznych SPSK Nr 4 w Lublinie nieodwoływanych jest około 10 – 15 procent wizyt. W okresie od 1 stycznia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku najwięcej było nieobecności zarejestrowanych pacjentów na wizyty w:
  • Poradni Kardiologicznej,
  • Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Onkologii Ginekologicznej,
  • Poradni Ortopedycznej,
  • Poradni Gastroenterologicznej,
  • Poradni Urologicznej,
  • Poradni Neurochirurgicznej,
  • Poradni Neurologicznej,
  • Poradni Endokrynologicznej,
  • Poradni Chirurgii Ogólnej,
  • Poradni Chirurgii Naczyniowej.
Nowe powiadomienia SMS to kolejna usługa realizowana przez SPSK Nr 4 z myślą o pacjentach. Od początku 2023 roku pacjenci Poradni Specjalistycznych i POZ otrzymują automatyczne SMS potwierdzające rejestrację lub anulowanie wizyty. Wiadomość dostają osoby, które wyraziły zgodę na otrzymywanie powiadomień SMS z rejestracji.

Od końca czerwca ubiegłego roku działa specjalna aplikacja „Asystent Pacjenta”, na którą można wejść poprzez stronę internetową szpitala – www.spsk4.lublin.pl. Jest to dodatkowe narzędzie do kontaktu z rejestracją Poradni Specjalistycznych i POZ SPSK Nr 4 w Lublinie, a także z rejestracją radiologii, która ułatwia zapisanie się do lekarza specjalisty, lekarza rodzinnego oraz na badania diagnostyczne. Poprzez aplikację można też w prosty i szybki sposób odwołać wizytę.

W 2020 roku SPSK Nr 4 w Lublinie wprowadził także system call center, dzięki któremu znacznie skrócił się czas oczekiwania na rozmowę z rejestracją, z około 6 minut do ok. 1,5 minuty.