W związku ze zbliżającym się, obchodzonym w całej Polsce 26 stycznia Dniem Transplantacji, lubelskie środowisko transplantologiczne organizuje konferencję "Lubelska Transplantologia 2024".

Wydarzenie ma na celu pokazanie znaczenia transplantologii w procesie leczenia, promowanie działań prozdrowotnych, upowszechnianie świadectw woli, a także edukację w zakresie transplantacji narządów. Konferencja ma za zadanie pokazać lubelskie środowisko transplantologiczne i aktywizować społeczeństwo do świadomego oddawania narządów do przeszczepu oraz przeszczepu rodzinnego. Przewidziane zostały wystąpienia zarówno lekarzy specjalistów - Koordynatorów Transplantacyjnych, jak i pacjenta po transplantacji i rodziny dawcy. Poruszone zostaną też aspekty etyczne w transplantologii.

Konferencja odbędzie się 25 stycznia 2024 r. w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Chodźki 4, w auli 407.

Program wydarzenia

10.00 - 10.20 Otwarcie Spotkania, Rola transplantologii w leczeniu nerkozastępczym
Rektor UM w Lublinie Prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska
10.20 - 10.25 Wystąpienie Marszałka Województwa Lubelskiego