W piątek 15 grudnia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie odbyły się ćwiczenia z postępowania na wypadek zdarzenia masowego. Tego typu ćwiczenia odbywają się raz w roku, aby jak najlepiej przygotować szpital i jego personel do przyjęcia pacjentów poszkodowanych w wyniku wystąpienia zdarzenia masowego, mnogiego lub katastrofy.

W tym roku pracowniczki i pracownicy sprawdzali się w sytuacji nagłego napływu pacjentów potrąconych na przystanku MPK przy al. Kraśnickiej. W rolę poszkodowanych wcielili się członkowie Studenckiego Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nad przyjęciem i opieką nad pacjentami o różnych obrażeniach, informowaniem ich bliskich o stanie zdrowia czuwali medycy i przedstawiciele Sztabu Kryzysowego funkcjonującego w SPSK Nr 4 w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z akcji przeprowadzonej w Klinicznym Oddziale Ratunkowym SPSK Nr 4 w Lublinie. Autorem zdjęć jest Łukasz Głaczkowski.