Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymali nagrody Ministra Zdrowia. Wyróżnienia odebrali z rąk Wiceministra Zdrowia Piotra Brombera, który przyjechał na tę uroczystość do Lublina. Wśród laureatów jest prof. dr hab. n. med. Kamil Torres kierujący Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej, Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Mikrochirurgii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. Prof. Kamil Torres, który pełni również funkcję Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, został uhonorowany dwoma nagrodami.

– Pierwsza z nich jest to nagroda zespołowa, którą otrzymaliśmy razem z prof. Leszkiem Domańskim ze Szczecina i prof. Tomaszem Konopką z Wrocławia. Jest to nagroda, która wieńczy prace nad nowym standardem kształcenia lekarzy, w którym wprowadzono szereg mechanizmów projakościowych. Natomiast druga nagroda ma związek z 10-leciem działalności Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie, z którego korzysta na co dzień ponad 400 klinicystów. W Centrum są realizowane nie tylko szkolenia podyplomowe, ale też, co jest warte podkreślenia, szkolenia dla neurologów, neurochirurgów, anestezjologów, laryngologów i ortopedów. Stanowią one ok. 20 procent działalności lubelskiego Centrum – mówi prof. dr hab. n. med. Kamil Torres.

Uroczystość, na której zostały wręczone nagrody z udziałem władz lubelskiej uczelni, na czele z Rektorem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Wojciechem Załuska odbyła się 7 listopada.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również:

• zespół z Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej w składzie: dr Anna Wawruszak, prof. dr hab. Jarogniew Łuszczki i prof. dr hab. Andrzej Stepulak (nagroda za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej),
  • prof. dr hab. Agata Przekora-Kuśmierz z Samodzielnej Pracowni Inżynierii Tkankowej i Medycyny Regeneracyjnej (nagroda za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej),
  • prof. dr hab. Grzegorz Wallner z II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego (nagroda za całokształt dorobku).

Na zdjęciu od lewej: Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber oraz prof. dr hab. n. med. Kamil Torres, Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Lekarz Kierujący Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej, Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Mikrochirurgii SPSK Nr 4 w Lublinie (fot. Olga Matosiuk, Sekcja ds. Promocji, Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

Media o wydarzeniu

TVP3 Lublin | Nagrody Ministra Zdrowia dla naukowców z Uniwersytetu Medycznego