Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 26 października zmarł nestor polskiej i lubelskiej ginekologii, wieloletni kierownik II Kliniki Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Lublinie oraz pracownik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie profesor zwyczajny dr hab. n. med. Jerzy Jakowicki.

Prof. zw. dr hab. n. med. Jerzy Jakowicki był człowiekiem nauki, wybitnym specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii. W uznaniu za swoje zasługi został uhonorowany m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką "Za wzorową pracę w służbie zdrowia" oraz licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami za pracę zawodową i społeczną. Był pierwszym kierownikiem powstałej w w 1973 r. II Katedry i Kliniki Ginekologii SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pełnił tę funkcję do 2003 r. Pod jego kierownictwem klinika stała się jednym z najlepszych ośrodków ginekologicznych w kraju, a także cenioną jednostką na arenie międzynarodowej.

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składają Dyrekcja i Pracownicy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w piątek dnia 3 listopada 2023 r. o godz. 12.00 w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Cztery świece zapalone.