Od 2 października br. (poniedziałek) zacznie działać szatnia dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz stażystów. Szatnia znajdująca się w budynku głównym Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, została w wakacje wyremontowana. Znalazły się w niej samoobsługowe szafki.

Szafki w szatni studenckiej SPSK Nr 4 w Lublinie.

Szafki w szatni studenckiej w SPSK Nr 4 w Lublinie. (Fot. Łukasz Głaczkowski)

Wejście do szatni studenckiej znajduje się po prawej stronie schodów prowadzących do wejścia głównego do SPSK Nr 4, a także z poziomu "WP" (wysoki parter), w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (obecnie Kliniczny Oddział Ratunkowy).

Studenci i stażyści udający się do klinik, zakładów, oddziałów i pracowni znajdujących się na terenie szpitala są zobowiązani do pozostawienia okryć wierzchnich, obuwia, toreb, plecaków, parasoli i itp. rzeczy w szatni.

Szatnia została wyposażona w blisko 600 samoobsługowych szafek, które zastąpiły wieszaki na ubrania. Szafki są wyposażone w zamki szyfrowe (system zamykania i otwierania). Informacja o sposobie ustawienia osobistego szyfru – kodu umieszczona jest na szafkach. Każda z osób korzystających z szafek, po umieszczeniu w niej swoich rzeczy, jest zobowiązana zamknąć ją osobistym szyfrem. Po zakończeniu zająć w SPSK Nr 4 studenci i stażyści korzystający z szatni powinni opróżnić szafki i pozostawić je otwarte.

Zamek szyfrowy na jednej z szafek w szatni.

Szafki w szatni studenckiej są wyposażone w zamki szyfrowe. (Fot. Łukasz Głaczkowski)

Z szatni studenckiej będzie można korzystać bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 6.30 – 20.00.

Każda korzystająca z szatni osoba jest zobowiązana do dbania o ład i porządek.

W szatni nie można zostawiać rzeczy niebezpiecznych (np. mogących spowodować pożar) a także dokumentów i rzeczy o znacznej wartości. Osoby korzystające z szatni mogą trzymać swoje rzeczy wyłącznie w przeznaczonych do tego samoobsługowych szafkach. Wszystkie przedmioty znajdujące się poza szafkami będą usuwane.

Szafki w szatni są poustawiane w rzędach.

Szatnia studencka w SPSK Nr 4 w Lublinie. (fot. Łukasz Głaczkowski)

Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z szatni studenckiej określa Regulamin szatni studenckiej SPSK Nr 4 w Lublinie. Wyciąg regulaminu został wywieszony na jednej ze ścian szatni.