Specjaliści endokrynologii z całej Polski oraz z zagranicy spotkają się w Lublinie. W dniach 28-30 września br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Grottgera 2) odbędzie się IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego i członkinią Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek kierująca Klinicznym Oddziałem Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.

To wydarzenie oczekiwane przez specjalistów endokrynologii z całego kraju, które zgromadzi w jednym miejscu czołowych ekspertów z dziedziny endokrynologii i tyreologii. Podczas zjazdu zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki badań w zakresie chorób tarczycy skupiające się na dogłębnej diagnostyce i terapii tej najczęstszej endokrynopatii. Prezentacje naukowe będą obejmowały szeroki zakres zagadnień, tworząc kompleksowy obraz wyzwań klinicznych we współczesnej tyreologii. Zjazd będzie miał charakter międzynarodowy, gdyż wykładowcami będą nie tylko wiodący specjaliści z kraju, ale również eksperci z zagranicy (Wielka Brytania, Niemcy, Rumunia) – zachęcają organizatorzy, dodając że podczas paneli dyskusyjnych uczestnicy będą mieli możliwość wymiany poglądów i doświadczeń. - Z pewnością wydarzenie to przyczyni się do poszerzenia wiedzy w dziedzinie tyreologii oraz doskonalenia umiejętności diagnostycznych i terapeutycznych, co w rezultacie przełoży się na lepszą opiekę nad pacjentami ze schorzeniami tarczycy.

W trakcie trzydniowego zjazdu został zaplanowany też kurs USG tarczycy, który "pozwoli na doskonalenie umiejętności prawidłowego wykonywania tego badania".

– Jest to szczególna forma edukacji praktycznej – mówi prof. dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek kierująca Klinicznym Oddziałem Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych SPSK Nr 4 w Lublinie.

Wśród uczestników Zjazdu są specjaliści z Klinicznego Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych SPSK Nr 4 w Lublinie: kierująca Oddziałem prof. dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek, zastępca kierownika Oddziału dr n. med. Mariusz Kowalczyk i dr n. med. Joanna Malicka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Szczegółowy program IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego, a także informacje dotyczące rejestracji znajdą Państwo na stronie internetowej tego wydarzenia.

baner 2