Fascynujące przypadki kliniczne, najnowsze metody diagnostyki, skuteczne techniki leczenia i wiele więcej fachowej wiedzy medycznej w formie warsztatów i wystąpień czeka na uczestników VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Otologia 2023. Największe wydarzenie dla polskich specjalistów otolaryngologii odbędzie się w dniach 14-16 września w Lublinie. 

Konferencję, w której czynny udział biorą specjaliści Klinicznego Oddziału Otolaryngologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz inni cenieni eksperci, organizuje wydawnictwo medyczne Termedia. Przewodniczącym komitetu naukowego wydarzenia jest otolaryngolog SPSK Nr 4 w Lublinie prof. dr hab. n. med. Marcin Szymański. 

- Udział w konferencji zapowiedziało wielu ekspertów z kraju i zagranicy. Przygotowaliśmy ciekawe wydarzenia praktyczne i teoretyczne. Jestem pewien, że konferencja będzie okazją do wymiany wiedzy naukowej i spotkań towarzyskich. Do udziału w nich serdecznie zapraszam – mówi prof. dr hab. n. med. Marcin Szymański, specjalista Klinicznego Oddział Otolaryngologii SPSK Nr 4 w Lublinie, przewodniczący komitetu naukowego VII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej OTOLOGIA 2023 Lublin.

Podczas wydarzenia odbędą się wykłady dotyczące diagnostyki i leczenia zaburzeń słuchu i narządu równowagi, a także spotkania praktyczne m.in. praktyczny kurs chirurgii kości skroniowej, warsztaty z technik zabiegów endoskopowych kości skroniowej, warsztaty radiologiczne dotyczące możliwości oceny badań obrazowych kości skroniowej i podstawy czaszki, warsztaty z oksykuloplastyki, implantów ślimakowych i implantów na przewodnictwo kostne, warsztaty z endoskopowego balonikowania trąbek słuchowych, warsztaty dotyczące metod diagnostyki i rehabilitacji zawrotów głowy z wykorzystaniem fotela TRV i diagnostyki pacjenta z zawrotami głowy w warunkach SOR.

 Autor filmu - Termedia.

 

Szczegółowe informacje

Wydarzenie odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Artura Grottgera 2 w Lublinie oraz w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Doktora Witolda Chodźki 4. 

Patronat honorowy nad konferencją objął prof. dr hab. Wojciech Załuska, rektor Uniwerstetu Medycznego w Lublinie.

Szczegółowe informacje, w tym program konferencji i nazwiska panelistów dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.