Za nieco ponad miesiąc rozpocznie się nowy rok akademicki. Nową grupę studentów powita także Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie. W myślą o nich Uniwersytet Medyczny w Lublinie, który jest organem założycielskim SPSK Nr 4 przygotował serię filmów. Przybliżają one przyszłym lekarzom i pielęgniarkom ich wykładowców.

Bohaterem kolejnego filmu, który prezentujemy jest prof. dr hab. n. med. Paweł Krawczyk z Pracowni Immunologii i Genetyki Katedry i Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Profesor Paweł Krawczyk w materiale filmowym mówi o chorobach nowotworowych. Wiele z nich może rozwijać się długo, nie dając objawów. Specjalista opowiada o tym jak zapobiegać rakowi płuc i przekonuje do wykonywania badań profilaktycznych.

Zachęcamy do obejrzenia zarówno tego odcinka, jak też wszystkich innych filmów zrealizowanych przez Sekcję Promocji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.