Wakacje to czas beztroski i odpoczynku, jednak zawsze może pojawić się konieczność skorzystania z pomocy medycznej. Jak przygotować się na bezpieczne wakacje i zapewnić sobie odpowiednią opiekę zdrowotną? Te informacje znajdą Państwo w zamieszczonym poniżej wydaniu "Wakacyjnego Poradnika Pacjenta". Jest to broszura wydawana przez Rzecznika Praw Pacjenta. Poradnik Pacjenta jest co roku aktualizowany o najważniejsze informacje dotyczące praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej podczas wyjazdu.

W poradniku znajdą Państwo informacje: jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy. W publikacji znajdą Państwo także informacje co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce oraz jak przestrzegać podstawowych zasad higieny.

"Wakacyjny Poradnik Pacjenta" zawiera również informacje na temat praw pacjenta. Niezależnie, czy są Państwo na wakacjach, czy nie, jeśli korzystamy ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu prawa pacjenta przysługują nam zawsze i powinniśmy je znać.

Zachęcamy do lektury.

"Wakacyjny Poradnik Pacjenta" - PDF

Wakacje. Zdjęcie ilustracyjne, ukazujące dwie kobiety siedzące w leżankach na plaży. Fot. freepik.com

Zdjęcie ilustracyjne (freepik.com)