Specjaliści z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie wzięli udział w piątkowym Dniu Zdrowia organizowanym w ramach Lubelskich Dni Seniora. Podczas wydarzenia uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wykładów - prof. Alicji Nasiłowskiej-Barud, psychologa klinicznego z SPSK Nr 4 o tym, że starość też może być radosna oraz mgr Magdaleny Matejak-Węgrzyn. Fizjoterapeutka z SPSK Nr 4 mówiła o profilaktyce bólów kręgosłupa u seniorów. Pracownicy szpitala przy ul. Jaczewskiego 8 przygotowali też informacje o realizowanych przez szpital programach profilaktycznych - przewlekłych bólach kręgosłupa i diagnostyce w kierunku raka płuc. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z porad dietetyczek oraz fizjoterapeutek z SPSK Nr 4.

Dzień Zdrowia odbył się w piątek, 16 czerwca w Hotelu Forum w Lublinie. To kolejne wydarzenie prozdrowotne organizowane przez Urząd Miasta Lublin z udziałem specjalistów z SPSK Nr 4. Pod koniec maja bieżącego roku pracownicy szpitala wzięli udział w Rodzinnym Festynie Zdrowotnym na pl. Lecha Kaczyńskiego.

Lubelskie Dni Seniora lubelski samorząd zorganizował już po raz 11.

Zdjęcie grupowe pracowników SPSK Nr 4 w Lublinie, którzy uczestniczyli w Dniu Zdrowia.

Zdjęcie grupowe pracowników SPSK Nr 4 w Lublinie, którzy uczestniczyli w Dniu Zdrowia (fot. Łukasz Głaczkowski).

W piątkowym Dniu Zdrowia, w ramach Lubelskich Dni Seniora wzięli udział pracownicy SPSK Nr 4 w Lublinie:

• prof. dr hab. n. med. Alicja Nasiłowska-Barud, psycholog kliniczna z Kliniki Kardiologii,
  • dr n. med. Magdalena Sobiech, fizjoterapeuta, Klinika Ortopedii i Rehabilitacji,
  • dr n. med. Agnieszka Posturzyńska, Klinika Ortopedii i Rehabilitacji,
  • Aneta Mitura, fizjoterapeutka, Zakład Fizjoterapii,
  • Magdalena Matejak-Węgrzyn, fizjoterapeutka, Zakład Fizjoterapii,
  • Dorota Mazurek, dietetyczka, Dział Dietetyki,
  • Urszula Modzelewska, dietetyczka, Dział Dietetyki,
  • Jacek Woźniak, zastępca kierownika Centrum Innowacyjnych Terapii,
  • Małgorzata Czarnecka z Działu ds. Projektów,
  • Monika Wakulicz z Działu ds. Projektów,
  • Alina Pospischil, rzeczniczka prasowa,
  • Joanna Sala-Paul z Zespołu ds. Komunikacji,
  • Agnieszka Antoń-Jucha z Zespołu ds. Komunikacji.

2023 06 16 Lubelskie Dni Seniora nr 055

Podczas wydarzenia seniorzy mogli skorzystać m.in. z porad fizjoterapeutek z SPSK Nr 4 (fot. Łukasz Głaczkowski).

Zdjęcia z wydarzenia