Od dziś (2 listopada 2021 roku) na szczepienie przeciw COVID-19 dawką trzecią (tzw. „przypominającą”) mogą umawiać się wszystkie osoby pełnoletnie.

"Przypominającą" dawkę stosuje się z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

W SPSK Nr 4 zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 81 7244501 lub poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu rejestracji konieczne jest podanie numeru PESEL oraz numeru kontaktowego.

Szczepienia będą realizowane tak jak dotychczas w budynku Poradni Specjalistycznych w dniach:

poniedziałki 14:00-17:00
środy 14.00-17:00
piątki 14.00-17:00

Do tej pory dawka przypominająca była dostępna dla osób powyżej 50. roku życia i pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentami. Od 2 listopada szczepienie dawką przypominającą obejmuje wszystkich powyżej 18. roku życia, którzy otrzymali pełny schemat szczepienia, czyli dwie dawki preparatów: Pfizer-BioNTech, Moderny, AstraZeneca lub jedną dawkę preparatu firmy Johnson & Johnson.

Pielęgniarka podaje szczepionkę pacjentowi.