W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie urodziły się trojaczki. Narodziły miały miejsce w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka, obchodzonego przez Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 każdego roku, 17 listopada.

Tego dnia personel dekoruje przestrzenie oddziału ozdobami, w których wyróżnia się przypisany wcześniakom fiolet - kolor osób wyjątkowych, wrażliwych i jednocześnie symbol waleczności. Przez cały dzień pielęgniarki i lekarze oddziału noszą fioletowe wstążki.

- Jak co roku 17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. Dziś jest to dla nas potrójne, a nawet pięciokrotne święto, ponieważ wczoraj urodziły nam się trojaczki i bliźniaki. Trojaczki przyszły na świat w 32. tygodniu ciąży. Są to trzy dziewczynki. Jak niemal wszystkie wcześniaki urodzone w tym terminie są jeszcze niewydolne oddechowo. Pilnujemy, aby miały jak najwięcej spokoju i jak najmniej bodźców, ponieważ są jeszcze bardzo wrażliwe. Przebywają w inkubatorach, potrzebują wsparcia oddechowego i specjalistycznego leczenia - mówi dr n. med. Eulalia Majewska kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4.

Wszystkim wcześniakom życzymy dużo zdrowia i siły do walki!

Dr n. med. Eulalia Majewska kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 (Fot. Alina Pospischil)

Sala, na której leżą trojaczki.

Sala, na której leżą trojaczki (Fot. Alina Pospischil)

DzieńWcześniaka1małe

DzieńWcześniaka4MAŁE 1

Media o wydarzeniu:

Gazeta Wyborcza | W lubelskiej klinice urodziły się trojaczki. Dziewczynki przyszły na świat w 32. tygodniu ciąży

Radio Lublin | W Lublinie urodziły się trojaczki. Wcześniaki przebywają w inkubatorach

Radio ESKA | Potrójne szczęście w Lublinie. W SPSK4 urodziły się trojaczki

Lublin112 | Potrójne szczęście w lubelskim szpitalu. Na świat przyszły trojaczki (zdjęcia)

TVP Lublin | W lubelskim szpitalu na świat przyszły trojaczki - trzy dziewczynki