Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Rozwój ośrodka koordynowanej opieki onkologicznej z zastosowaniem innowacyjnych technologii medycznych w SPSK nr 4 w Lublinie”. Umowa o dofinansowanie projektu z Instytucją Pośredniczącą - Ministerstwem Zdrowia została zawarta dnia 31 października 2017 r.

logo FE IS RP UE EFRR

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie
ul. Jaczewskiego 8, 20 - 954 Lublin

realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.

Rozwój ośrodka koordynowanej opieki onkologicznej
z zastosowaniem innowacyjnych technologii medycznych w SPSK nr 4 w Lublinie”

w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
na lata 2014 - 2020

Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia

Działanie 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych

Celem projektu jest poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych poprzez wdrożenie innowacyjnych metod badania i leczenia nowotworów (będących drugą co do częstości przyczyną zgonów mieszkańców województwa lubelskiego); przełoży się to na poprawę jakości opieki zdrowotnej oraz zindywidualizowanie terapii poszczególnych Pacjentów.

Projekt swoim zakresem obejmuje przede wszystkim prace budowlano - modernizacyjne oraz zakup sprzętu medycznego i wyposażenia.

W ramach projektu zaplanowano:

• rozbudowę i doposażenie Zakładu Radiologii i Medycyny Nuklearnej
  • dobudowę do budynku Pneumonologii, Onkologii i Chemioterapii szachtu windowego wraz z dostawą dźwigu elektrycznego oraz wymianą istniejącego dźwigu elektrycznego
  • doposażenie Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii, Bloku Operacyjnego, Bloku Operacyjnego Neurochirurgicznego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Gastroenterologii
  • zakup niezbędnego sprzętu na potrzeby sprawowania opieki nad chorymi z rozpoznaniem onkologicznym.

Korzyści wynikające z realizacji projektu dla Pacjentów:

Dzięki projektowi, Pacjent uzyska dostęp do specjalistycznej diagnostyki i innowacyjnego leczenia, które zostaną skoordynowane indywidualnie (w ramach klinik, które znajdą się na ścieżce pacjenta w danym schorzeniu onkologicznym). Terapia będzie dostosowana do rodzaju choroby, jej etapu, możliwości wdrożenia leczenia, co umożliwi wyeliminowanie opóźnień, skróci czas leczenia oraz poczucie „zderzenia pacjenta z systemem”.

Efekty projektu:

• koordynowana opieka diagnostyczna i lecznicza
  • diagnostyka raka płuc przed zastosowaniem leczenia i po leczeniu
  • dostęp do wiarygodnej i nowoczesnej diagnostyki
  • koncentracja całego procesu terapeutycznego w jednym podmiocie, bez konieczności przenoszenia Pacjenta do innych ośrodków
  • skrócenie czasu diagnostyki
  • zwiększenie bezpieczeństwa Pacjentów, którym zamierza się podać dożylnie środek cieniujący w badaniach tomografii komputerowej
  • zapewnienie nowoczesnej, kompleksowej i wysokospecjalistycznej opieki medycznej.

Wartość projektu: 14 440 000,00 zł

Wysokość wydatków kwalifikowanych: 14 339 591,31 zł

Wkład Funduszy Europejskich ze środków EFRR: 12 188 652,61 zł

Informacje o funkcjonowaniu mechanizmu

umożliwiającego sygnalizowanie

o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zgodnie z postanowieniami § 4 ust. 17 Umowy o dofinansowanie projektu w ramach Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych tj. opracowanego i udostępnionego przez Instytucję Zarządzającą narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności sygnalizację potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych można zgłaszać za pośrednictwem:

1. specjalnego, udostępnionego przez Ministerstwo Rozwoju adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    lub
  2. elektronicznego system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej - formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju