W sobotę 11 września na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się piknik prozdrowotny "Zadbaj o zdrowie" połączony z akcją szczepień przeciw COVID-19. Jednym z współorganizatorów wydarzenia był Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie.

 

Na Placu Zamkowym zostało zorganizowane „miasteczko profilaktyczne” ze stoiskami poszczególnych współorganizatorów - m.in. szpitali, NFZ, służb mundurowych i uczelni. Na stoisku SPSK Nr 4 do dyspozycji mieszkańców były broszury dotyczące szpitala oraz prowadzonych w nim programów profilaktycznych. SPSK Nr 4 jako jeden z tylko kilku ośrodków w kraju realizuje aż cztery programy współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Podczas wydarzenia na pytania zainteresowanych odpowiadały przedstawicielki Działu ds. Projektów oraz Zespołu ds. Komunikacji szpitala przy ul. Jaczewskiego.

 

piknik4

 

piknik1

 

Bezpłatnych konsultacji dotyczących zdrowego żywienia, diet i odchudzania udzielała Anna Chitryń - specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego z Poradni Diabetologicznej SPSK Nr 4. Szpital przy ul. Jaczewskiego jest jedną z niewielu placówek medycznych, gdzie można uzyskać poradę pielęgniarską z diabetologii. 

 

Apikknik

 

piknik81

 

aapiknik

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt zorganizowany przez Dział ds. Żywienia i Dietetyki: SPSK Nr 4, gdzie przy okazji porad dotyczących zbilansowanej diety można było otrzymać zdrowe przekąski - m.in. owoce i dobrej jakości pieczywo. Na pytania zainteresowanych chętnie odpowiadały reprezentujące jednostkę Małgorzata Jankowska i Magdalena Partyka. Lekarską poradą służył lek. Michał Łuniewski z Klinicznego Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych. 

 

piknik6

 

Piknik82

 

Głównym organizatorem pikniku prozdrowotnego "Zadbaj o zdrowie" był Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, a współorganizatorami SPSK Nr 4 w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, SPSK Nr 1 w Lublinie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Instytut Medycyny Wsi, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie, 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana, Wojewódzki Sztab Wojskowy, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna, Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie, Centrum Medyczne Luxmed Sp. z oo. Q-DENT Stomatologia, NZOZ Marmed w Świdniku.

 

20210911 144147

piknik8