logo szpitala

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

Wejście do Samodzielnego Publicznego Szpitala Nr 4 w Lublinie
Widok budynku Bloku Operacyjnego przy SPSK Nr 4 w Lublinie
Zakres działalności SPSK Nr 4 w Lublinie, a tle sala operacyjna w trakcie zabiegu

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada . Około 15 milionów dzieci na całym świecie rodzi się przedwcześnie każdego roku. 

W naszej Klinice rodzi się ok. 2500 noworodków rocznie z czego ponad 300 są to noworodki urodzone przedwcześnie, z małą, bardzo małą i ekstremalnie małą urodzeniową masą ciała, przebywające po urodzeniu w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka. 

Oddział Neonatologii i Intensywnej terapii Noworodka w SPSK4 w Lublinie aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Jak co roku odbędzie się spotkanie na które serdecznie zapraszamy Wcześniaki z rodzinami na wspólne uroczyste świętowanie. Zaczynamy 15 listopada o godz. 14 według programu umieszczonego na plakacie.
Z Dniem Wcześniaka związany jest kolor fioletowy – identyfikowany z delikatnością i wyjątkowością, symbolem jest sznur skarpetek. Dziewięć par normalnych, dziecięcych, skarpetek i jedna mniejsza, fioletowa ponieważ jedno na dziesięcioro dzieci rodzi się przedwcześnie.

dzien wczesniaka 2019 plakat

loading...
loading...

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.