logo szpitala

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

c
a
b

12.04.2019 Dr hab. Piotr Waciński i Dr Andrzej Madejczyk wraz z Zespołem Pracowni Hemodynamiki SPSK4 wykonali zabieg angioplastyki wieńcowej z użyciem lasera ekscymerowego u pacjenta hospitalizowanego w Klinice Kardiologii SPSK4 kierowanej przez Prof. dr hab. Andrzeja Wysokińskiego.
Zabieg był transmitowany na żywo w ramach kursu Kardiologii interwencyjnej WCCI (Warsaw Course on Cardiovascular Interventions) w Warszawie z udziałem specjalistów z Polski i zagranicy ( min EU, USA, Korei Płd.,Izraela, Egiptu). Wszyscy uczestnicy sesji tego kursu mogli zobaczyć taki zabieg i zadawać pytania. Był to pierwszy zabieg na żywo transmitowany z naszego ośrodka poza Lublin oraz pierwszy zabieg aterektomii laserowej (ELCA) prezentowany w Polsce w ogóle. Spotkał się z dużym zainteresowaniem. Operowany pacjent czuje się dobrze i został już wypisany do domu. Gratulujemy.

loading...
loading...

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.