logo szpitala
POCZTA   logo bip

mpi   tuv2018   akredytacyja2018

 


Szanowni Państwo,

Mając na uwadze zalecenia zawarte w piśmie LIE.441/01-22/2020 dotyczące ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów oraz w związku z koniecznością zachowania ciągłości terapii pacjentów biorących udział w Badaniach Klinicznych na terenie SPSK 4 w Lublinie przekazuję ścieżkę postępowania:

  1. Badacz przekazuje do Rejestracji Polikliniki listę pacjentów, którzy powinni zgłosić się na wizyty w ramach Badań Klinicznych w terminie od 18/03 br.
  2. Pacjenci powinni być poinformowani telefonicznie o tym że wizyty w ramach Badań Klinicznych w terminie od 18/03 br. do odwołania odbywać się będą w Poliklinice SPSK 4 w Lublinie.

W Poliklinice SPSK nr 4 w Lublinie będą wydzielone pomieszczenia wyłącznie dla pacjentów biorących udział w Badaniach Klinicznych:

  • 1 gabinet zabiegowy,
  • 4 gabinety konsultacyjne.

 

  1. Pacjent zgłasza się do wydzielonego okienka Rejestracji w Poliklinice SPSK nr 4 przeznaczonego dla Pacjentów w Badaniach Klinicznych. Pracownik weryfikuje dane pacjenta, zbiera wywiad epidemiologiczny i dokonuje pomiaru temperatury.
  2. Jeżeli procedury badania wymagają pobrania materiału, należy pacjenta skierować do gabinetu zabiegowego – proszę koordynatorów na oddziałach o uzgodnienie z Oddziałową Polikliniki godzin przyjęć dla poszczególnych Oddziałów.
    Jeżeli konieczne są dodatkowe badania, po uzgodnieniu z Oddziałem, pacjent w towarzystwie wyznaczonego pracownika jest odprowadzany do pracowni, w której ma być ono wykonane. Przed udaniem się na teren SPSK 4 pacjent jest zaopatrywany w maseczkę ochronną.
  3. Po wykonaniu badań diagnostycznych pacjenci są kierowani do jednego z gabinetów konsultacyjnych w celu wykonania dalszych procedur Badania Klinicznego, gdzie odbędzie się podanie lub wydanie leku.
  4. Po badaniu pacjent jest odprowadzany przez wyznaczonego pracownika do Polikliniki SPSK nr 4 w Lublinie.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Centrum Innowacyjnych Terapii SPSK nr 4 w Lublinie:
Paweł Pinkosz - tel. 781 887 224
Joanna Smarz - tel. 781 887 289

 


Centrum Innowacyjnych Terapii prowadzone i zarządzane przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie jest komórką organizacyjną, której planowana działalność ma zwiększyć wachlarz świadczonych usług medycznych poprzez większe zaangażowanie w nowoczesne terapie i wdrażanie najnowszych sposobów realizacji świadczeń zdrowotnych w Szpitalu. Działania tego rodzaju wpisują się w zauważalną tendencję stawiania na innowacyjność, rozwój oraz projekty B+R. Dzięki działalności Centrum ścisła współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie w realizacji wielu programów zostanie scentralizowana, a obieg informacji będzie miał uporządkowany proces. Centrum ma za zadanie również wyszukiwanie i pozyskiwanie partnerów do współpracy oraz nowych projektów, w których Szpital będzie mógł brać udział.
Rolą Centrum jest także nadzór nad procesem kontraktowania, realizacji i rozliczania badań klinicznych oraz wsparcia personelu działalności podstawowej w tym zakresie.


Kontakt:

Joanna Smarz
Specjalista ds. badań klinicznych
Zespół ds. badań klinicznych
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
ul. Jaczewskiego 8; 20-954 Lublin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 81 72 44 389
tel. kom. 781 887 289
.

Back to top

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.