Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie informuje, iż w maju 2019 r. zakończył realizację prac związanych z „Budową budynku dla potrzeb zainstalowania urządzeń PET/CT i GAMMA KAMERY SPECT/CT – II Etap”.

Realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego możliwa była dzięki pozyskaniu przez SPSK Nr 4 w Lublinie środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Działania 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych i z budżetu państwa (przekazanych jako dotacja celowa Ministra Zdrowia) w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój ośrodka koordynowanej opieki onkologicznej z zastosowaniem innowacyjnych technologii medycznych w SPSK nr 4 w Lublinie” oraz wsparciu naszego organu założycielskiego - Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego na „Budowę budynku dla potrzeb zainstalowania urządzeń PET/CT i GAMMA KAMERY SPECT/CT – II Etap”, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 wyłonił Wykonawcę prac budowlanych – Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe WAMACO Sp. z o.o., który terminowo zrealizował przedmiotowe zadanie.

W ramach przedmiotowego zadania inwestycyjnego dobudowano budynek dla potrzeb zainstalowania urządzeń GAMMA KAMERY SPECT/CT oraz skomunikowano go wewnętrznie z budynkiem głównym Szpitala, w którym zlokalizowane są oddziały oraz inne jednostki organizacyjne szpitala ponadregionalnego SPSK Nr 4 w Lublinie udzielającego świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom nowotworowym współpracujące z Zakładem Radiologii i Medycyny Nuklearnej.

Nowy budynek zaprojektowany jako dwukondygnacyjny na rzucie prostokąta, niepodpiwniczony, przykryty płaskim, dwuspadowym dachem łączy się z istniejącym budynkiem A – na poziomie Oddziału Neurochirurgii oraz Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.

Na parterze budynku zlokalizowana jest część dydaktyczna (sala wykładowa oraz seminaryjna, wyposażone w niezbędne systemy audiowizualne, jak również zaplecze sanitarne), posiadająca niezależne wejście z zewnątrz, przeznaczone dla studentów, tak by nie dochodziło do krzyżowania się dróg z pacjentami, dla których przewidziane jest piętro budynku.

Wzdłuż budynku, na poziomie parteru, wykonano korytarz, łączący zrealizowaną w I etapie przedmiotowej inwestycji część administracyjną, laboratorium, stanowiska opisowe oraz pomieszczenia techniczne w budynku PET/CT z istniejącym budynkiem A – na poziomie Oddziału Neurochirurgii.

Na poziomie 1 piętra zlokalizowane są pomieszczenia diagnostyczne wraz z niezbędnym zapleczem:

  1. Pomieszczenie GAMMA KAMERY SPECT/CT wraz ze sterownią - pomieszczenie z przeznaczeniem wymaganym i zgodnym z prawem atomowym, w którym zainstalowano zakupione w ramach projektu urządzenie Gamma Kamery;
  2. Pokój terapii izotopowo- ambulatoryjnej - pomieszczenie służące badaniom i terapii izotopowej, poprzez podanie izotopu np. przy wykorzystaniu właściwości radiofarmaceutyków do obrazowania rozmiarów i postępów choroby w ciele pacjenta czy terapii w przebiegu zmian przerzutowych do kości;
  3. Pokój spotkań (służący do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, badania kwalifikacyjnego do procedury medycznej, przygotowania pacjenta do diagnostyki oraz terapii) oraz
    Komunikacja pozioma (korytarza) wraz z wc przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Podstawowe parametry nowego obiektu:

Powierzchnia: 413,64 m2
Kubatura: 1 879,00 m3
Wysokość: 8,60 m
Całkowity koszt budowy: 2 409 903,45 zł

Okres realizacji prac: czerwiec 2018 r. do maj 2019 r.

Nowy budynek dla potrzeb zainstalowania urządzeń GAMMA KAMERY SPECT/CT - wygląd zewnątrz i wewnątrz