iisnss

UE EFRR rgb 1

W dniu 31.10.2014 r. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zakończył realizację projektu pod nazwą "Utworzenie Ponadregionalnego Centrum Zabiegowego z uwzględnieniem leczenia operacyjnego schorzeń onkologicznych oraz transplantologii w SPSK Nr 4 w Lublinie".

Projekt realizowany był przy udziale środków z Unii Europejskiej w ramach: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, Priorytet XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, Działanie 12.2 Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia o znaczeniu ponadregionalnym.

Dofinansowanie z UE wyniosło 85% wydatków kwalifikowanych, natomiast 15% wydatków kwalifikowanych sfinansowanych zostało przez Ministerstwo Zdrowia.

• Wartość projektu ogółem: 34 771 460,06 PLN
  • Koszty kwalifikowalne projektu: 33 711 023,26 PLN
  • Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 28 654 369,73 PLN
  • Wartość dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia: 5 056 653,53 PLN
  • Środki własne: 60 436,80 PLN

Projekt swoim zakresem obejmował:

Zadanie 1 > Zakup wyposażenia dla OIT i sal wybudzeń

Zadanie 2 > Ucyfrowienie radiologii wraz z monitorami do oglądania obrazów diagnostycznych

Zadanie 3 > Wyposażenie sal operacyjnych

Zadanie 4 > Zakup sprzętu do sterylizacji

Zadanie 5 > Zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego dla tworzonego Pododdziału Udarowego w ramach Kliniki Neurologii

Zadanie 6 > Zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego dla Kliniki Ortopedii i Traumatologii

Zadanie 7 > Przebudowa pomieszczeń Kliniki Ortopedii i Traumatologii SPSK-4 w Lublinie wraz z dostosowaniem komunikacji pionowej do obowiązujących przepisów p.poż. Wraz z przebudową rozdzielni głównej zasilającej Klinikę Ortopedii i Traumatologii

Zadanie 8 > Promocja projektu.