Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Utworzenie Wschodniego Centrum Leczenia Chorób Układu Krążenia w SPSK Nr 4 w Lublinie”. Umowa o dofinansowanie projektu z Ministerstwem Zdrowia została zawarta dnia 23 października 2017 r.

logo FE IS RP UE EFRR

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie

Jaczewskiego 8, 20 - 954 Lublin

realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.

„Utworzenie Wschodniego Centrum Leczenia Chorób Układu Krążenia

w SPSK Nr 4 w Lublinie”

w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

na lata 2014 - 2020

Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia

Działanie 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych

Projekt swoim zakresem obejmuje przede wszystkim prace budowlano - modernizacyjne oraz zakup sprzętu medycznego i wyposażenia.

Głównym efektem realizacji projektu będzie:

• utworzenie i wyposażenie Ośrodka Umiarawiania Arytmii Kliniki Kardiologii
  • rozbudowa i doposażenie Kliniki Kardiologii poprzez modernizację Pracowni Elektrofizjologii wraz z salami podwyższonego nadzoru oraz utworzenie dodatkowej sali rehabilitacji kardiologicznej
  • przebudowa i doposażenie Oddziału Kardiochirurgii oraz wymiana zużytego sprzętu perfuzyjnego, monitorującego
  • rozbudowa oddziału pooperacyjnego Kliniki Kardiochirurgii, pozwalającego na wykorzystanie zwiększonych możliwości sal operacyjnych
  • doposażenie bloku operacyjnego do celów realizacji zabiegów kardiochirurgicznych.

Całkowity koszt realizacji Projektu: 20 184 719,17 PLN

Wkład Funduszy Europejskich ze środków EFRR: 12 750 000,00 PLN

Informacje o funkcjonowaniu mechanizmu

umożliwiającego sygnalizowanie

o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zgodnie z postanowieniami § 4 ust. 17 Umowy o dofinansowanie projektu w ramach Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych tj. opracowanego i udostępnionego przez Instytucję Zarządzającą narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności sygnalizację potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych można zgłaszać za pośrednictwem:

1. specjalnego, udostępnionego przez Ministerstwo Rozwoju adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    lub
  2. elektronicznego system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej - formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju.