Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we współpracy z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie organizuje wydarzenie dla mieszkańców obszarów wiejskich promujące profilaktykę zdrowotną. Wydarzenie obejmujące bezpłatne konsultacje specjalistyczne dla rolników z województwa lubelskiego odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2022 r., w godzinach 9–14 w siedzibie Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego, Elizówka 65A (sala konferencyjna).

Widok z lotu ptaka na Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce

Źródło: Lubelski Rynek Hurtowy S.A. w Elizówce

W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z:

1. bezpłatnych konsultacji lekarzy poniższych specjalizacji:
• urologii,
• endokrynologii,
• diabetologii i psychodietetyki,
• neurologii,
• kardiologii,
• rehabilitacji medycznej,
• dietetyki klinicznej.

2. bezpłatnych badań:
• EKG
• pomiaru ciśnienia
• badania poziomu cukru we krwi

Podczas wydarzenia dodatkowo odbędą się:

1. Promocja programu Profilaktyka 40 PLUS
O programie będą informować pracownicy otwartego na miejscu Punktu Informacyjnego. Pracownicy udzielą pomocy przy wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej oraz wygenerowaniu e-skierowania na badanie.

2. Akcja honorowego oddawania krwi
Akcja odbędzie się w godzinach 9-13.

3. Zapisy na robotyczne zabiegi prostatektomii (wycięcia prostaty)
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie posiada wysokiej klasy system robotyczny wspierający specjalistów m.in. w operacjach urologicznych. Zabieg robotyczny pozwala operatorowi na większą precyzję niż podczas tradycyjnej operacji prostatektomii radykalnej, czyli wycięcia gruczołu krokowego (prostaty) przy użyciu skalpela. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń, których naruszenie mogłoby spowodować problemy z potencją czy nietrzymaniem moczu, jest zredukowane do minimum.

Organizację akcji wspierają Koła Gospodyń Wiejskich z Lubelszczyzny, które przygotowały dla uczestników akcji poczęstunek.

Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Logo Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie