Informujemy, że w SPSK Nr 4 dysponujemy wolnymi terminami na nowoczesne, małoinwazyjne robotyczne zabiegi prostatektomii. Osoby, które w najbliższym czasie zgłoszą się do zabiegu i przejdą pomyślnie proces kwalifikacji, będą mogły skorzystać ze świadczenia. W SPSK Nr 4 zabiegi chirurgiczne robotyczne wykonywane są całkowicie bezpłatnie.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie posiada wysokiej klasy system robotyczny wspierający specjalistów m.in. w operacjach urologicznych. Zabieg robotyczny pozwala operatorowi na większą precyzję w trakcie zabiegu niż podczas tradycyjnej operacji prostatektomii radykalnej, czyli wycięcia gruczołu krokowego (prostaty) przy użyciu skalpela. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń, których naruszenie mogłoby spowodować problemy z potencją czy nietrzymaniem moczu, jest zredukowane do minimum.

Zabieg cechuje nie tylko nie tylko minimalne ryzyko powikłań, ale również bezpieczne znieczulenie i krótszy czas powrotu pacjenta do aktywności - w większości przypadków może on opuścić szpital już dzień po zabiegu. Ból odczuwany przez pacjenta oraz ryzyko krwawienia zredukowane są do minimum. Zabieg przeprowadza wysoko wykwalifikowany i przeszkolony zespół.

Jak się zgłosić do zabiegu?

Zgłoszenia do zabiegu przyjmowane są pod numerami telefonu:

•  81 724 47 94 - Karolina Kędzierska, sekretarka medyczna
  •  81 724 47 14 Patrycja Łojek, statystyk medyczna
  •  781 880 310 - Joanna Sala-Paul, specjalistka ds. komunikacji

Do zgłaszania się zapraszamy osoby zakwalifikowane wcześniej do zabiegu prostatektomii przez lekarza. Kolejny etap kwalifikacji następuje w Poradni Urologicznej SPSK Nr 4 (Lublin, ul. Jaczewskiego 8, Budynek Poradni Specjalistycznych, parter, pok. 19 i 21). Prosimy o zabranie ze sobą wyników dotychczasowych badań.

Wymagane jest skierowanie do Poradni Urologicznej.

Robotyczny zabieg prostatektomii w SPSK Nr 4

Robotyczny zabieg prostatektomii w SPSK Nr 4 (Fot. Łukasz Głaczkowski)

Sala zabiegowa z robotem w SPSK Nr 4

Sala zabiegowa z robotem w SPSK Nr 4 (Fot. Łukasz Głaczkowski)