Lekarz kardiolog SPSK Nr 4 Bartosz Kijewski, specjalista Oddziału Chirurgii Ogólnej i Leczenia Żywieniowego SPSK Nr 4 dr n. med. Adam Jamroż, otolaryngolog SPSK Nr 4 dr n. med. Adrian Andrzejczak, pielęgniarz Klinicznego Oddziału Nefrologii SPSK Nr 4 Tomasz Chrabota i położna Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 Ewa Taras otrzymali nagrody w plebistycie Hipokrates 2022 Województwa Lubelskiego. Konkurs, który co roku organizuje Kurier Lubelski, ma na celu wyłonienie i wyróżnienie najlepszych medyków regionu.

Gala wręczenia Hipokratesów 2022 odbyła się w czwartek, 17 listopada, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Dzięki głosom mieszkańców Lubelszczyzny tytuł "Kardiologa Roku" w tegorocznej edycji konkursu otrzymał Bartosz Kijewski, lekarz Kliniki Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Bartosz Kijewski i zastępca red. naczelnego „Kuriera Lubelskiego” Tomasz Nieśpiał (Fot. Łukasz Kaczanowski / Kurier Lubelski)

II miejsce wśród najlepszych chirurgów województwa zajął dr n. med. Adam Jamroż z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Leczenia Żywieniowego SPSK Nr 4.

Z kolei nagrodę za zajęcie II miejsca wśród najlepszych laryngologów regionu otrzymał dr n. med. Adrian Andrzejczak z Klinicznego Oddziału Otolaryngologii SPSK Nr 4.

Pani Ewa Taras jako położna pracuje już 20 lat, w tym 13 lat w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie. W konkursie, w którym główną rolę grają głosy oddawane przez mieszkańców regionu, zajęła III miejsce w kategorii "Najlepsza Położna Województwa Lubleskiego".

- Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Zaskoczeniem dla mnie była już sama nominacja. Cieszę się, że moja praca została doceniona i dziękuję za oddane na mnie głosy - mówi położna.

Ewa Taras tuż po odebraniu nagrody

Ewa Taras (Fot. Łukasz Kaczanowski / Kurier Lubelski)

Nagrodzona Ewa Taras

Ewa Taras (Fot. arch. prywatne)

Tomasz Chrabota, pielęgniarz Klinicznego Oddziału Nefrologii SPSK Nr 4 okazał się najlepiej ocenianym pielęgniarzem w Lublinie. Zagłosowało na niego aż 345 mieszkańców miasta, co zapewniło mu pierwsze miejsce. W zestawieniu wojewódzkim zajął miejsce piąte.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.