W czwartek 9 czerwca lekarze Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie wzięli udział w szkoleniu dotyczącym najbardziej zaawansowanych technologicznie metod stosowanych w endoprotezoplastyce stawów kolanowych. Szkolenie w ramach ATTUNE Roadshow odbyło się w specjalnie przygotowanej do tego, wyposażonej w najnowsze technologie ciężarówce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

 

MAŁE7syn

Szkolenie w ramach ATTUNE Roadshow (Fot. Alina Pospischil)

 

Ciężarówka, która w czwartek rano stanęła przed budynkiem szpitala przy ul. Jaczewskiego 8, pełni rolę nowoczesnej sali warsztatowej. Wewnątrz można z bliska przyjrzeć się technice, której zastosowanie ma znaczny wpływ na komfort pacjenta po operacji. Personel Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii SPSK Nr 4 w Lublinie uczestniczył w wykładach, prezentacjach multimedialnych, warsztatach na fantomach, a także zabiegach wirtualnych, które można było odbyć po założeniu gogli VR.

 

MAŁE11syn

MAŁE4syn

MAŁE6syn

Szkolenie w ramach ATTUNE Roadshow (Fot. Alina Pospischil)

 

Zadowolenie pacjenta na pierwszym miejscu

- ATTUNE Knee System to nowy, bardzo innowacyjny system endoprotezoplastyki stawu kolanowego stworzony w celu umożliwienia odczuwania największego komfortu, szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności pacjentów. Dzięki licznym usprawnieniom endoprotezoplastyka w Polsce i na świecie jest coraz doskonalsza. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku systemów, ten który dziś prezentujemy w dużej mierze skupiony jest na satysfakcji osób, które przeszły zabieg. System jest wynikiem badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych, dzięki którym stwierdzono potrzebę wprowadzenia modyfikacji geometrii komponentu udowego, by pacjenci po założeniu endoprotez funkcjonowali bez bólu, dyskomfortu czy odczuwania niestabilności podczas ruchu - tłumaczy Patryk Grudniewski, marketing & clinical manager firmy DePuy Synthes.

 

MAŁE2syn

MAŁE14syn

Szkolenie w ramach ATTUNE Roadshow (Fot. Alina Pospischil)

 

Czwartkowe szkolenie pozwoliło zapoznać zespół specjalistów pod kierownictwem dr hab. n. med. Krzysztofa Gawędy z nowoczesnymi implantami, narzędziami i technikami operacyjnymi. 

- Badania przeprowadzone w Austrii wykazują, że ok. 80 proc. pacjentów, którzy przeszli udany zabieg endoprotezoplastyki kolana, nie jest w pełni zadowolonych z wyniku leczenia. Wielu z nich odczuwa dyskomfort wynikający z braku idealnego odwzorowania geometrii i kształtu anatomicznego kolana. Prezentowane rozwiązanie stanowi krok w kierunku stworzenia implantów dedykowanych konkretnym pacjentom - mówi dr hab. n. med. Krzysztof Gawęda, kierownik Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii SPSK Nr 4.

 

MAŁE1111syn

MAŁE10syn

MAŁ415syn

Szkolenie w ramach ATTUNE Roadshow (Fot. Alina Pospischil/DePuy Synthes)

 

Szkolenie zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu dr hab. n. med. Krzysztofa Gawędy oraz zespołu Centrum Innowacyjnych Terapii SPSK Nr 4.