Z okazji przypadającego na dzień 4 marca Światowego Dnia Otyłości, w piątek na głównym holu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 z inicjatywy Klinicznego Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych SPSK Nr 4 w Lublinie odbędzie się akcja edukacyjna dla pracowników ochrony zdrowia na temat zagrożeń zdrowotnych związanych z choroba otyłościową - "Choroba otyłościowa. Jak zapobiegać? Jak Leczyć?".

Akcja odbędzie się w godzinach 9 - 13.

Porad będą udzielać: psycholog, dietetycy i lekarze z Klinicznego Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych. Na miejscu będą dostępne materiały edukacyjne, w tym broszury na temat zachowań prozdrowotnych w leczeniu otyłości.

Otyłość to choroba, która wiąże się z aż 195 powikłaniami. Jest ona też szczególnie groźna dla osób z infekcją Covid-19. Od lipca 2020 roku otyłość można leczyć w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie. W czasie jednodniowych pobytów w Klinice Endokrynologii pacjenci są badani przez lekarzy. Badanie ma na celu postawienie właściwego rozpoznania, najlepiej przyczynowego. I wtedy dobierana jest odpowiednia dieta, lek oraz ćwiczenia fizyczne. Pacjenci są edukowani przez zespół pielęgniarsko-edukacyjny, następnie wyznaczane są terminy wizyt kontrolnych.

Zapraszamy osoby chcące skorzystać z porady lekarskiej do rejestracji w naszych Poradniach Specjalistycznych.

Telefon do Poradni Diabetologicznej: 81 724 44 26

Telefon do Poradni Endokrynologicznej: 81 724 44 26 lub 81 742 54 88