W Cerkwi Grekokatolickiej NMP (Najświętszej Maryi Panny) w Lublinie w dniu 31 stycznia 2016 roku odbył się Koncert Kolęd w ramach projektu „Modlitwa za Ukrainę”. Koncert zorganizowano w ramach obchodów rocznicy protestów na kijowskim Majdanie i był formą podziękowania dla polskich Szpitali za przyjęcie rannych z Kijowa.

W czasie koncertu wykonanego przez chór Prawosławnych Duchownych wręczono przedstawicielom trzech Szpitali z Lubelszczyzny (SPSK Nr 4, Szpital MSWiA i Szpital w Puławach) ikony stworzone przez artystów z Ukrainy, Francji, Słowacji i Polski w ramach Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos” w Kijowie.

W imieniu Szpitala Klinicznego Nr 4 przepiękną ikonę „Bogurodzica-Nieporuszona Ściana, opiekunka Ukrainy” odebrali Dyrektor Marian Przylepa oraz Pielęgniarka Naczelna Dorota Flis.

Dyrektor Marian Przylepa otrzymał również przyznany przez Kijowski Patriarchat Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi medal "Za poświęcenie i miłość do Ukrainy".