W dniu 27.04.2016 roku odbyła się uroczystość będąca podsumowaniem plebiscytu Kuriera Lubelskiego, w ramach którego Czytelnicy wybierali najlepszych lekarzy specjalistów, lekarzy medycyny rodzinnej, publiczne i niepubliczne placówki medyczne. Ideą rankingu jest wyróżnienie lekarzy oraz placówek ochrony zdrowia, którzy cieszą się zaufaniem i uznaniem pacjentów.

Tegoroczna edycja była czwartą odsłoną plebiscytu. Czytelnicy oddali ponad 140 tys. głosów. Zdaniem Czytelników Kuriera wśród zgłoszonych kandydatur, najlepszą publiczną placówką medyczną jest nasz Szpital, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie. Warto podkreślić, że pierwsze miejsce SPSK 4 w kategorii placówek publicznych zajął już po raz trzeci z rzędu.

Statuetka, którą otrzymał SPSK Nr 4 w Lublinie.

Pamiątkowy dyplom dla SPSK Nr 4.