W dniu 24 czerwca 2016 roku Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie odwiedziła delegacja Centralnego Szpitala Miejskiego w Równem na Ukrainie, na czele z Dyrektorem Jewgeniuszem Kuczerukiem. Delegacja liczyła 38 osób, a w jej skład wchodzili przedstawiciele zawodów medycznych, to jest lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz pracownicy administracyjni. Delegacja z Ukrainy zapoznała się z formułą zarządzania naszym Szpitalem, zwiedziła wybrane przez siebie oddziały Szpitala oraz komórki działalności pomocniczej między innymi sterylizację.

Wizyta ta jest kontynuacją wspólnych działań naszych Szpitali wynikających z podpisanej w dniu 16 maja 2015 roku umowy o współpracy, która obejmuje wzajemną wymianę personelu lekarzy i pielęgniarek, możliwość leczenia pacjentów z Ukrainy w SPSK-4 oraz wymianę wzajemnych doświadczeń.

Centralny Szpital Miejski w Równem liczy blisko 900 łóżek i rocznie leczy ponad 25 tysięcy pacjentów. W swojej strukturze posiada wiele oddziałów, w tym m.in. specjalistyczne takie jak na przykład: neurochirurgia, kardiologia (w tym interwencyjna i intensywna), ortopedia i traumatologia, chirurgia. Szpital posiada 13 sal operacyjnych i jest jedyną placówką realizującą świadczenia zdrowotne dla osób dorosłych w 250-tysięczny mieście.