Fortissimus w języku łacińskim znaczy najsilniejszy. Statuetkę z takim napisem otrzymał Dyrektor SPSK Nr 4 Marian Przylepa podczas XIV Forum Szpitali w dniach 26 - 7.11.2015 r. Spotkania zarządzających Szpitalami Klinicznymi, w ramach Forum Szpitali od wielu lat organizuje Polska Unia Szpitali Klinicznych, ale co należy podkreślić, po raz pierwszy ustanowiła ona wyróżnienie „Fortissimus” w uznaniu zasług i wkładu pracy Dyrektora Mariana Przylepy w rozwój metodologii zarządzania w ochronie zdrowia.

Cieszymy się, że "osobowość" oraz metody zarządzania Dyrektora Przylepy, zostały docenione przez szacowne grono innych Dyrektorów Szpitali Klinicznych.

Statuetka z napisem Fortissimus, którą otrzymał Dyrektor SPSK Nr 4 Marian Przylepa.