W dniu 13 stycznia 2017r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie odbył się II etap XII Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka Roku 2016".

Gospodarzem KonkursuII etap XII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2016" był Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, a organizatorem
Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Lublinie wraz z Zarządem Koła PTP przy SPSK-4.Przewodnicząca Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Pani mgr Dorota Flis serdecznie powitała wszystkich uczestników II etapu Konkursu „Pielęgniarka Roku 2016".

Deklaracje uczestnictwa w konkursie zgłosiło 134 pielęgniarki z całego województwa lubelskiego, natomiast do konkursu przystąpiło 119 osób, reprezentując następujące ośrodki:

• SPSK nr 4 Lublin - 56 osób
  • SPSK nr 1 Lublin - 31 osoby
  • WSS im. S.K.Wyszyńskiego Lublin - 14 osób
  • SPSW im.Papieża Jana Pawła II Zamość - 13 osób
  • COZLim. Św. Jana z Dukli Lublin - 3 osoby
  • SPSW im. Jana Bożego Lublin - 2 osoby

W obecnym roku dzięki życzliwości władz Uniwersytetu Medycznego II etap XII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2016" odbył się w auli wykładowej Colegium Anatomicum UM, ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji konkursowych czuwała Komisja w składzie:

• Sylwia Boczkowska - Przewodnicząca Komisji Konkursowej Zarząd Oddziału PTP w Lublinie , Koło SPSK nr4, Lublin
  • Elżbieta Błędowska - Zarząd Oddziału PTP, Koło SPSK 4, Lublin, Koło SPSK nr4, Lublin
  • Krystyna Chałabis-Gnat - Koło SPSK 4, Lublin
  • Ewa Duma - Zarząd Oddziału PTP w Lublinie, Koło przy SPSW im. Papieża Jana Pawła II, Zamość
  • Anna Gieleta - Zarząd Oddziału PTP w Lublinie Koło PTP przy Zamojskim Szpitalu Niepublicznym
  • Zofia Kiełbik - Zarząd Oddziału PTP Koło SPSK 4 Lublin, Koło SPSK nr4, Lublin
  • Ewa Ostrowska - Pielęgniarka Naczelna WSS im. S.K. Wyszyńskiego, Lublin
  • Elżbieta Przychodzka - Zarząd Oddziału PTP, Koło PTP MSZ, Chełm
  • Magdalena Wójcik - Pielęgniarka Naczelna SPSK -1, Lublin

Przewodnicząca Komisji II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2016" Pani Sylwia Boczkowska odczytała regulamin, a następnie w obecności i z udziałem uczestników konkursu otworzyła zalakowane koperty z testami, przygotowane i przesłane drogą przesyłki kurierskiej z Zarządu Głównego PTP z Warszawy. Test składał się z 60 pytań. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli jedną godzinę (60 min). Egzamin testowy rozpoczął się o godz. 12.00 - równocześnie we wszystkich ośrodkach w Polsce. Pytania testowe sprawdzały wiedzę uczestników z zakresu ogólnej wiedzy zawodowej, zasad etyki zawodowej pielęgniarki, historii zawodu oraz działalności Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

W czasie sprawdzania testów przez Komisję uczestnicy konkursu mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniach tematycznych z zakresu wiedzy ogólnej wiedzy zawodowej i nowoczesnych technik pracy z pacjentem przy udziale nowoczesnego sprzętu.

Pani Sylwia Boczkowska, Przewodnicząca Komisji II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka Roku 2016" po zakończeniu prac ogłosiła wyniki, składając szczególne życzenia dla laureatów II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka Roku 2016", którymi zostali:

• Góźdź – Pawłasek Aneta - COZL im. Św. Jana z Dukli w Lublinie
  • Kocot Edyta - SPSK Nr 4 w Lublinie
  • Szlachta Agata - SPSK Nr 4 w Lublinie.