Polska Federacja Szpitali z niepokojem obserwuje, że co roku identyfikuje się od dwóch do trzech tysięcy osób, u których po raz pierwszy wykrywa się infekcję HCV. Brak lub niska świadomość personelu medycznego i szkoleń z zakresu profilaktyki WZW C są jedną z przyczyn szerzenia się zakażenia, a to wiąże się nie tylko z tragedią wystąpienia choroby, lecz także z coraz bardziej powszechnymi roszczeniami odszkodowawczymi.

Dzięki dostępnym od niedawna nowoczesnym terapiom o bardzo wysokiej skuteczności, nawet do 100% chorych ma szanse na wyleczenie, co może wpływać na zahamowanie szerzenia się epidemii, a w przyszłości być może eradykacji wirusa.

W ramach realizacji projektu zapraszamy na wykład:

"Szpitale przeciw HCV – od diagnozy do eradykacji wirusa" – dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych.