W dniach 21-23 czerwca 2017 specjaliści z Kliniki Kardiologii kierowanej przez Prof. Andrzeja Wysokińskiego przeprowadzili zabiegi usuwania uszkodzonych elektrod u pacjentów z rozrusznikami serca z wykorzystaniem lasera ekscymerowego.

Zespół Pracowni Elektroterapii wraz z Prof. Brigitte Osswald z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersytetu w Dusseldorfie przeprowadzili skuteczne zabiegi w sali hybrydowej SPSK 4.

Klinika Kardiologii planuje wykonanie ok.100-150 zabiegów tego typu w ciągu roku. Jest to kolejny nowy typ zabiegów z wykorzystaniem lasera wykonywanych w Klinice Kardiologii.

Od zeszłego roku Dr hab. Piotr Waciński wykonuje też zabiegi udrażniania naczyń wieńcowych z wykorzystaniem lasera. W chwili obecnej Klinika Kardiologii SPSK4 jest jedynym ośrodkiem w Polsce, który wykonuje tego typu operacje.

Prof. Osswald zadeklarowała chęć rozszerzenia dalszej współpracy z Kliniką Kardiologii.