12.04.2019 Dr hab. Piotr Waciński i Dr Andrzej Madejczyk wraz z Zespołem Pracowni Hemodynamiki SPSK4 wykonali zabieg angioplastyki wieńcowej z użyciem lasera ekscymerowego u pacjenta hospitalizowanego w Klinice Kardiologii SPSK4 kierowanej przez Prof. dr hab. Andrzeja Wysokińskiego.

Zabieg był transmitowany na żywo w ramach kursu Kardiologii interwencyjnej WCCI (Warsaw Course on Cardiovascular Interventions) w Warszawie z udziałem specjalistów z Polski i zagranicy ( min EU, USA, Korei Płd.,Izraela, Egiptu). Wszyscy uczestnicy sesji tego kursu mogli zobaczyć taki zabieg i zadawać pytania. Był to pierwszy zabieg na żywo transmitowany z naszego ośrodka poza Lublin oraz pierwszy zabieg aterektomii laserowej (ELCA) prezentowany w Polsce w ogóle. Spotkał się z dużym zainteresowaniem. Operowany pacjent czuje się dobrze i został już wypisany do domu. Gratulujemy.

Zdjęcie wykonane podczas zabiegu angioplastyki wieńcowej z użyciem lasera ekscymerowego u pacjenta hospitalizowanego w Klinice Kardiologii SPSK Nr 4 w Lublinie.