W piątek 24 kwietnia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie przy ul. Jaczewskiego odbyły się badania personelu szpitala na obecność wirusa SARS CoV-2. Jest to wynik akcji organizowanej przez Fundację TVN we współpracy z Amazonem i siecią laboratoriów ALAB.

Na potrzeby przeprowadzenia testów przed przychodnią przyszpitalną funkcjonował specjalny Mobilny Punkt Pobrań. W sumie przebadanych zostało 200 pracowników szpitala - lekarze, pielęgniarki oraz personel pomocniczy. SPSK nr 4 w Lublinie jest jednym z 20 placówek medycznych w Polsce objętych tą akcją. Składamy serdeczne podziękowania Organizatorom za wsparcie naszego szpitala, które umożliwi nam jeszcze bardziej skuteczną walkę z epidemią.

Specjalny bus, w którym były wykonywane testy.

Próbka do badania przekazywana medykowi ubranemu w kombinezon ochronny, maseczkę ochronną oraz przyłbicę i rękawiczki jednorazowe.

Pobieranie wymazu celem wykrycia wirusa SARS-CoV-2 od jednego z pracowników szpitala.