Zapraszamy lekarzy, pracowników medycznych oraz inne zainteresowane osoby do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowej „Postępy w leczeniu raka płuca na podstawie ASCO 2021”. Wydarzenie odbędzie się online, dziś (30 czerwca 2021 roku) o godzinie 18.

- Konferencja poświęcona jest bardzo istotnej problematyce: postępach w leczeniu raka płuca. Program obejmuje całościowe spojrzenie na wyżej wymienioną tematykę, uwzględnia najnowsze publikacje światowe w tym zakresie. Z pewnością zainteresuje dużą rzeszę lekarzy różnych specjalności - mówi organizator wydarzenia, prof. dr hab. n. med. Janusz Milanowski, kierownik Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4.

Oprócz profesora Janusza Milanowskiego głos zabiorą:

Prof. dr hab. n. med. Paweł Krawczyk, kierownik Pracowni Immunologii i Genetyki Katedry i Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, specjalista diagnostyki genetycznej i immunologicznej chorych na nowotwory w kwalifikacji do terapii ukierunkowanych molekularnie i immunoterapii.
Dr n. med. Izabela Chmielewska, adiunkt w Klinice Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4 posiadająca specjalizację chorób wewnętrznych i onkologii klinicznej.
Dr n. med. Tomasz Jankowski, lekarz w Klinice Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4.
Dr hab. n. med. Robert Kieszko, internista, specjalista chorób płuc. Adiunkt Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4.

Otwarcie konferencji – omówienie najważniejszych doniesień.
Prof. dr hab. n. med. Janusz Milanowski
Katedra i Klinika Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4 UM w Lublinie

Nowe metody diagnostyczne i przyszłe cele molekularne.
Prof. dr hab. n. med. Paweł Krawczyk

Immunoterapia - wczesny i zaawansowany NDRP.
Dr n. med. Izabela Chmielewska
Wykład sponsorowany przez firmę Bristol Myers

PRZERWA

Terapie celowane i antyangiogenne w NDRP.
Dr n. med. Tomasz Jankowski
Wykład pod patronatem firmy Boehringer Ingelheim

Drobnokomórkowy rak płuca i inne nowotwory klatki piersiowej.
Dr hab. n. med. Robert Kieszko

Plakat zapowiadający konferencję ze zdjęciami uczestników i napisem: Postępy w leczeniu płuca na podstawie ASCO 2021. 30 czerwca 2021 rok (środa), 18.00