Z przykrością informujemy, że w środę, 1 września zmarła Pani Violetta Mazurek-Król – emerytowana Położna Oddziałowa Traktu Porodowego i Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4.

Na stanowisku Położnej Oddziałowej w SPSK 4 pracowała od 1995 do 2017 roku, wcześniej wiele lat jako nauczyciel zawodu.

Personel szpitala wspomina ją jako zawsze profesjonalną, kompetentną i bardzo wymagającą osobę, która kształtowała i wprowadziła do zawodu dużą grupę bardzo dobrze przygotowanych położnych realizujących swoją profesję w wielu ośrodkach w Polsce. Na Sali Porodowej była dyskretnie obecna przy pacjentkach, życzliwa i pomocna dla rodzin. Była również zaangażowana w działalność Szkoły dla Rodziców. Wielu pracowników szpitala powitało swoje nowonarodzone dzieci pod czujnym okiem Pani Oddziałowej, przy Jej serdecznym wsparciu.

Odeszła na emeryturę jako osoba spełniona zawodowo, pozostawiając godnych następców oraz profesjonalny i ceniony zespół pracowników.

Rysunek krzyża i gałązki palmowej.