Logo konkursu Bezpieczny Szpital Przyszłości Inspiracje 2020

Z ogromną radością informujemy, że Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zajął drugie miejsce w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości - Inspiracje 2020 w kategorii „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych”.

Wyróżnienie dotyczy projektu prowadzonego w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK Nr 4 pod nazwą „Wczesna rehabilitacja krytycznie chorych pacjentów (leczonych z powodu sepsy, wstrząsu septycznego lub ciężkiej niewydolności oddechowej wymagającej sztucznej wentylacji płuc) w aspekcie poprawy wyników leczenia oraz skrócenia procesu rekonwalescencji i powrotu pacjenta do życia społeczno-zawodowego”.

Realizacją projektu zajmuje się Zespół pod kierownictwem Pana Prof. dr hab. n. med. Wojciecha Dąbrowskiego, kierownika Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK Nr 4 w Lublinie.

Nagroda została wręczona 30 września 2021 roku, na uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Organizatorem Konkursu Inspiracje była firma Idea Trade, koordynator Koalicji Bezpieczny Szpital Przyszłości.

Projekty ocenione zostały przez 30-osobową Kapitułę, której przewodniczącym został dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Patronat honorowy nad "Inspiracjami 2020" objęli dr Marek Tombarkiewicz, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak oraz dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH – Państwowego Instytutu Badawczego dr hab. n. o zdrowiu Grzegorz Juszczyk. Nagrody wręczono w siedmiu kategoriach.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo pod tym linkiem.

Gratulujemy!