W związku ze wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim informujemy o zmniejszeniu liczby wejść do budynku szpitala i ograniczeniu możliwości odwiedzin chorych.

Przebywanie na terenie szpitala osób postronnych

Zgodnie z procedurami SPSK Nr 4, przebywanie na terenie podmiotu leczniczego osób postronnych możliwe jest wyłącznie w przypadkach szczególnie uzasadnionych.

Przed wejściem na teren szpitala osoby postronne (np. przedstawiciele medyczni) zobowiązane są do uzyskania zgody Dyrekcji. Po jej otrzymaniu są one kierowane do konkretnej jednostki szpitalnej z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Osoby odwiedzające chorych

Osoby odwiedzające wchodzą do szpitala na podstawie wyrażonej imiennie zgody na odwiedziny w danym dniu. W sytuacji odwiedzin pacjentów w stanie terminalnym decyzję o możliwości wejścia na oddział podejmuje indywidualnie lekarz kierujący oddziałem na wniosek osób bliskich. Odwiedziny pacjentów w stanie ciężkim są możliwe po wypełnieniu wniosku zgodnie z obowiązującym wzorem – Załącznik nr 14.1 do pobrania tu ( DOC,PDF ). Rekomendowane jest, aby osoba odwiedzająca legitymowała się dowodem zaszczepienia przeciw COVID-19 i karencją, co najmniej 2 tyg. od ostatniego zaszczepienia lub posiadała udokumentowany status ozdrowieńca do 6 miesięcy od zachorowania (weryfikacja przebiega na oddziale).

Dane kontaktowe oddziałów SPSK Nr 4: telefony i adresy e-mail

Studenci oraz osoby chcące przekazać paczki dla pacjentów powinni wchodzić przez punkt umieszczony przy wejściu głównym do szpitala (wejście nr 4).

Wszystkie osoby wchodzące na teren szpitala mają obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekcji rąk.

Wejścia dla pacjentów

Pacjenci wchodzą do szpitala na podstawie listy osób wyznaczonych danego dnia na przyjęcie, badanie bądź zabieg, jednym z wyznaczonych wejść, w zależności od celu wizyty.

1. Pacjenci Poradni Specjalistycznych i POZ (Lekarza Rodzinnego) SPSK Nr 4 wchodzą do środka przez wejście do budynku Poradni Specjalistycznych, które mieści się w północnej części terenu szpitala, naprzeciw wejścia do Izby Przyjęć Planowych.
  2. Głównym wejściem dla pacjentów oczekujących na zabieg planowy, a także dla pacjentów zakładów diagnostycznych (radiologii lekarskiej, zabiegowej), fizykoterapii, dla pacjentów wypisywanych ze szpitala i dla osób bliskich ze zgodą na odwiedziny jest wejście do Izby Przyjęć Planowych mieszczące się naprzeciw budynku Poradni Specjalistycznych SPSK Nr 4.
  3. Pacjenci w stanach nagłych, wymagający pilnej pomocy lekarskiej kierowani są do wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego mieszczącego się w czołowej części głównego gmachu (po prawej stronie od wejścia głównego).
  4. Studenci medyczni oraz osoby chcące przekazać paczki dla pacjentów powinni wchodzić przez punkt umieszczony przy wejściu głównym do szpitala.
  5. Pacjenci zakładów diagnostycznych (radiologii lekarskiej, zabiegowej), fizykoterapii, pacjenci wypisywani ze szpitala i osoby bliskie ze zgodą na odwiedziny oprócz wejścia przy Izbie Przyjęć Planowych mogą wchodzić do szpitala przez wejście główne.
  6. Pacjentki Izby Przyjęć Ginekologiczno – Położniczej proszone są o wejście do szpitala przez drzwi Izby Przyjęć Ginekologiczno – Położniczej mieszczące się w czołowej części głównego gmachu (po lewej stronie od wejścia głównego).
  7. Pacjenci Dziennego Ośrodka Podawania Cytostatyków, pacjenci Poradni Onkologicznej, osoby bliskie ze zgodą na odwiedziny na Oddziale Intensywnej Terapii oraz dostawy przesyłek powinni wchodzić do szpitala przez wejście zlokalizowane w budynku Bloku Operacyjnego (południowa część terenu szpitala).
  8. Pacjenci Klinicznego Oddziału i Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy, Klinicznego Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej, Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii korzystają z wejścia do budynku wymienionych oddziałów, mieszczącego się w południowej części terenu szpitala, obok budynku Bloku Operacyjnego.
  9. Wejście nr 9 jest niedostępne dla pacjentów.
  10. Pacjenci zakładów diagnostycznych (radiologii zabiegowej), fizykoterapii, Poradni Rehabilitacyjnej i Neurochirurgicznej mogą korzystać z wejścia do Zakładu Fizjoterapii zlokalizowanego w tylnej (południowo-zachodniej) części szpitala.
  11. Pacjenci Zakładu Medycyny Nuklearnej wchodzą do szpitala przez drzwi budynku Zakładu Medycyny Nuklearnej zlokalizowanego w zachodniej części szpitala.

Paczki dla pacjentów powinny być zamknięte, oznakowane imieniem i nazwiskiem pacjenta oraz nazwą oddziału, w którym się on znajduje. Paczki można przekazywać w godzinach 10-14 w dni robocze. W soboty , niedziele i święta paczki są przyjmowane przy wejściu głównym szpitala przez ochronę, w godzinach 10 – 15. Paczki muszą być opisane imieniem i nazwiskiem pacjenta, nazwą oddziału, a pacjent w oddziale poinformowany o tym fakcie. W przypadku braku możliwości przekazania paczek w określonych godzinach, istnieje ewentualność zostawienia ich przy wejściu głównym, po uzgodnieniu odbioru z dyżurną pielęgniarką danego oddziału.Przekazywanie paczek od pacjentów może się odbywać tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dyżurną pielęgniarką lub położną danego oddziału.

Dokładne rozmieszczenie poszczególnych miejsc przedstawia poniższa mapka:

Mapa ograniczonych wejść do szpitala