W piątek, 17 marca bieżącego roku do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie przyjechali goście z uczelni medycznych – z Uniwersytetu w Sarajewie Wschodnim (Bośnia) i Uniwersytetu w mieście Novo Mesto (Słowenia). Okazją do wizyty w Lublinie, w Uniwersytecie Medycznym i SPSK Nr 4 był "Tydzień Nauk o Zdrowiu".

Gości z Bośni i Słowenii w szpitalu przy ul. Jaczewskiego powitali Zastępca Dyrektora ds. Medycznych SPSK Nr 4 w Lublinie dr hab. n. med. Przemysław Matras, prof. Uniwersytetu Medycznego, a także Pielęgniarka Oddziałowa Klinicznego Oddziału Nefrologii SPSK Nr 4 mgr Sylwia Boczkowska. Przedstawiciele dwóch zagranicznych uczelni spotkali się też z Pielęgniarką Naczelną SPSK Nr 4 mgr Dorotą Flis.

Zastępca Dyrektora ds. Medycznych przestawił gościom historię SPSK Nr 4 w Lublinie, który jest największym klinicznym szpitalem w województwie lubelskim i opowiedział o specyfice placówki.

Wizyta w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii

Fot. Zespół ds. Komunikacji

Następnie goście razem z Sylwią Boczkowską odwiedzili kilka oddziałów, gdzie o swojej pracy opowiedzieli kierownicy klinicznych oddziałów, a także pracujący tutaj lekarze i pielęgniarki.

Zagraniczna grupa odwiedziła: Kliniczny Oddział Elektrokardiologii oraz Kliniczny Oddział Ortopedii i Traumatologii. Zwiedzili też: Kliniczny Oddział Nefrologii, Kliniczny Oddział Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej oraz Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wizyta w Klinicznym Oddziale Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej

Wizyta w Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii