Niezmiernie miło nam poinformować, że prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, Kierownik Klinicznego Oddziału Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie znalazł się na 28. miejscu listy "100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia". Jego osiągnięcia zostały najlepiej ocenione wśród dokonań specjalistów z województwa lubelskiego. Ogólnopolski plebiscyt jest swoistym podsumowaniem osiągnięć, którymi w danym roku wyróżniły się nominowane osoby w różnych dziedzinach medycyny i systemu ochrony zdrowia.

Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak jest specjalistą neurologiem. Kieruje Klinicznym Oddziałem Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i członkiem Zarządu Głównego PTN. Jest członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i członkiem Panelu Naukowego Europejskiej Akademii Neurologii. Pełni również funkcję zastępcy sekretarza generalnego International Danube Symposium for Neurological Sciences. Jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego oraz współtwórcą wytycznych w zakresie rozpoznawania i klasyfikacji zapalenia nerwu wzrokowego.

Prof. dr hab. Konrad Rejdak Klinika Neurologii kierownik 2

Fot. Maciej Rukasz

W rankingu "100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia" znaleźli się także inni specjaliści z Lublina. Na 32.miejscu uplasował się prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, kierujący Kliniką Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1. Profesor dr hab. n. med. Iwona Hus, która kieruje Zakładem Transplantologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie znalazła się na 82. miejsca. Natomiast prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii-Curie-Skłodowskiej zajęła 92. pozycja rankingu w Katedrze Wirusologii i Immunologii.

Lista Stu powstaje we współpracy z jurorami zaproszonymi przez organizatora. Członkowie kapituły głosują w dwóch kategoriach rankingowych: Medycyna i System ochrony zdrowia. Jak czytamy na stronie internetowej "Pulsu Medycyny" "każdy zespół jurorów otrzymuje proponowaną listę kandydatów. Przed opracowaniem ostatecznego zestawienia jury może – niezależnie od wskazanych wcześniej – zgłosić innych kandydatów, którzy po zaakceptowaniu przez zespół redakcyjny "Pulsu Medycyny", zostaną umieszczeni na liście”.

Plebiscyt Lista Stu został zorganizowany już po raz 20. Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie w 2022 roku kapituła uznała prof. dr. hab. n. med. dr. h.c. multi Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, kierownika Światowego Centrum Słuchu.