Kliniczny Oddział Kardiologii, Rehabilitacji Kardiologicznej, Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Wysokiński Kliniczny Oddział Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej kierownik

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Wysokiński
Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr Joanna Jasińska
Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:
mgr Marta Jawiarczyk
dr n. med. Jacek Baszak
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski
Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem
Dr n. med. Jacek Baszak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik - 81 7244 152
Sekretariat - 81 7244 151
Gabinet lekarski - 81 7244 378
Gabinet lekarski I piętro - 81 7244 295
Pielęgniarka dyżurna parter - 81 7244 245
Pielęgniarka dyżurna reanimacja - 81 7244 249
Pielęgniarka oddziałowa - 81 7244 318
Pracownia echokardiograficzna - 81 7244 328
Pracownia holterowska - 81 7244 326
Pracownia prób wysiłkowych - 81 7244 32
Specjaliści Klinicznego Oddziału Kardiologii, Rehabilitacji Kardiologicznej, Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej zajmują się nieinwazyjną diagnostyką i leczeniem chorób układów krążenia oraz rehabilitacją kardiologiczną na najwyższym poziomie.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Wysokiński
Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr Joanna Jasińska
Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:
mgr Marta Jawiarczyk
dr n. med. Jacek Baszak
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski
Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem
Dr n. med. Jacek Baszak
Kierownik - 81 7244 152
Sekretariat - 81 7244 151
Gabinet lekarski - 81 7244 378
Gabinet lekarski I piętro - 81 7244 295
Pielęgniarka dyżurna parter - 81 7244 245
Pielęgniarka dyżurna reanimacja - 81 7244 249
Pielęgniarka oddziałowa - 81 7244 318
Pracownia echokardiograficzna - 81 7244 328
Pracownia holterowska - 81 7244 326
Pracownia prób wysiłkowych - 81 7244 32

Opis oddziału

Hospitalizowani są tu pacjenci m.in. z chorobą niedokrwienną serca, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym i nadciśnieniem płucnym, kardiomiopatiami. Po szczególnym zdiagnozowaniu pacjentów są oni przekazywani do poszczególnych oddziałów klinicznych i pracowni inwazyjnych w celu leczenia zabiegowego.

W Pracowni Nieinwazyjnej Diagnostyki i Ambulatoryjnej Opieki Kardiologicznej wykonywane są wszelkiego rodzaju badania echokardiograficzne, monitorowanie EKG metodą Holtera, próby wysiłkowe, a także testy pochyleniowe.

W Pododdziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej z Ośrodkiem Umiarowień hospitalizowani są chorzy w ciężkim stanie, po nagłym zatrzymaniu krążenia, z ostrymi zespołami wieńcowymi, wymagający monitorowania i intensywnej terapii, a także wszelkiego rodzaju elektroterapii (m.in. kardiowersje elektryczne, elektrostymulacje serca).

Specjaliści Oddziału mają możliwość leczenia chorych po nagłym zatrzymaniu krążenia, z uszkodzonym centralnym układem nerwowym unikalnym sprzętem do hipotermii. W ramach profilaktyki wykorzystywane są także kamizelki zapobiegające migotaniu przedsionków.

Oddział jest ponadto ośrodkiem referencyjnym leczenia nadciśnienia płucnego. Jest w nim miejsce dla 40 chorych.

Realizowane świadczenia

Specjaliści Klinicznego Oddziału Kardiologii, Rehabilitacji Kardiologicznej, Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej zajmują się nieinwazyjną diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia oraz rehabilitacją kardiologiczną na najwyższym poziomie.

Hospitalizowani są tu pacjenci m.in. z:
  • chorobą niedokrwienną serca,
  • zaburzeniami rytmu serca,
  • nadciśnieniem tętniczym,
  • nadciśnieniem płucnym,
  • kardiomiopatiami,
  • wadami wrodzonymi i nabytymi serca,
  • niewydolnością serca,
  • wymagający rehabilitacji kardiologicznej.
Po szczegółowym zdiagnozowaniu pacjentów są oni przekazywani do poszczególnych oddziałów klinicznych i pracowni inwazyjnych w celu ewentualnego leczenia zabiegowego.

W Pracowni Nieinwazyjnej Diagnostyki i Chorób Układu Krążenia wykonywane są następujące badania:
  • echokardiografia przezklatkowa, przezprzełykowa i obciążeniowa,
  • monitorowanie EKG i ciśnienia metodą Holtera,
  • próby wysiłkowe,
  • testy pochyleniowe.

W Pododdziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej z Ośrodkiem Umiarowień leczeni są chorzy w ciężkim stanie:

• reanimacja po nagłym zatrzymaniu krążenia i oddechu,
  • z ostrymi zespołami wieńcowymi,
  • z groźnymi zaburzeniami rytmu serca,
  • wymagający monitorowania i intensywnej terapii,
  • stosowane są wszelkiego rodzaju metody elektroterapii (m.in. kardiowersje i defibrylacje elektryczne, elektrostymulacje serca),
  • mamy możliwość leczenia chorych po nagłym zatrzymaniu krążenia, z uszkodzonym centralnym układem nerwowym, unikalnym sprzętem do hipotermii,
  • w ramach profilaktyki wykorzystywane są także kamizelki zapobiegające migotaniu przedsionków oraz defibrylujące.

Personel

Zespół Klinicznego Oddziału Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej

Lekarze

• Default