Od 15 lutego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie trwają szczepienia nauczycieli. Szpital przy ul. Jaczewskiego jest jednym z ok. 600 działających w Polsce szpitali węzłowych, w których będą się odbywać szczepienia tej grupy osób.

 

WAŻNE: Decyzją Ministerstwa Zdrowia szczepienia nauczycieli realizowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 7 marca

(w naszym ośrodku w dni robocze, do 5 marca).

 
W szpitalu szczepionych jest ok. 200 nauczycieli dziennie (w zależności od ilości zgłoszonych osób) rekomendowaną przez Ministerstwo Zdrowia szczepionką AstraZeneca. 
 
zdjęcie przedstawiające pobieraną szczepionkę z fiolki do strzykawkiSzczepienia w SPSK Nr 4 odbywają się w godzinach 13-18 w budynku Poradni Specjalistycznych (dawna Poliklinika) przy ul. Jaczewskiego 8.
Szpital na bieżąco przesyła informacje na temat dokładnych terminów i godzin szczepień do placówek oświaty, których pracownicy zgłosili chęć zaszczepienia się.
Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje telefoniczne (tel. 781 88 70 09; 81/ 724 45 01) w dni robocze udzielane są od godziny 7.00 do godziny 14.30
 
 
• Przed zgłoszeniem się do szczepienia należy zapoznać się z treścią „Kwestionariusza szczepienia”, który po podpisaniu jest jednocześnie zgodą na szczepienie a który po wypełnieniu można dostarczyć do punktu szczepień.
• W dniu szczepienia należy również wypełnić na miejscu lub dostarczyć do punktu szczepień podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
• Osoby z wysokim ryzykiem reakcji anafilaktycznej mogą przez Koordynatorów swoich placówek zgłaszać ten fakt do koordynatorów szczepień w SPSK 4 (telefony powyżej) . Dla takich osób przewidziane jest szczepienie przy wzmocnionej opiece medycznej planowane raz w tygodniu, w środy w godz. 12.00 – 14.00 - po uzgodnieniu obecności

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Koordynatorem Szpitala ds. Szczepień – panią Beatą Kasperską.
W załącznikach: klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ulotka dla pacjenta do zapoznania się przed szczepieniem ora kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem, który warto wydrukować, wypełnić oraz dostarczyć wraz ze „zgodą na przetwarzanie danych osobowych” do punktu szczepienia w dniu wyznaczonego szczepienia.
W załącznikach znajduje się ponadto informacja na temat „odczynu poszczepiennego”